17 Kasım 2014: İslam’da Kurumsal Sosyal Sorumluluk

Kadir Has Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Çalışmaları Merkezi (CIES), Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği ve Hollings Center for International Dialogue işbirliğiyle 17 Kasım 2014 Pazartesi günü Kadir Has Üniversitesi Galata Salonu’nda “İslam’da Kurumsal Sosyal Sorumluluk” başlıklı etkinliği düzenleyecektir. 09:00-17:00 saatleri arasında tüm gün sürecek olan etkinliğin dili İngilizce olacaktır.

İslam’da Kurumsal Sosyal Sorumluluk açılış konferansı; Ortadoğu, Kuzey Afrika, Orta ve Doğu Asya, Avrupa ve ABD’den gelen kurumsal sosyal sorumluluk çalışanlarını bir araya getirmeyi amaçlamaktadır. Bir gün sürecek bu etkinlik, panel tartışmalarının yanı sıra, firmaların kendi KSS projelerini tanıtma imkanına sahip olacakları bir pazar yeri etkinliğine de ev sahipliği yapacaktır. Konferansın bir diğer amacı da, İslami ekonomi modeli çerçevesinde kurumsal sosyal sorumluluğun rolünü ele almaktır.

Etkinlik, “İslami Ekonomik Model ve Kurumsal Sosyal Sorumluluk” başlıklı bir panel ve “Kurumsal Sosyal Sorumluluk Pazaryeri” olmak üzere iki bölümden oluşacaktır. Pazaryeri, yerel ve uluslararası firmalar için kendi kurumsal sosyal sorumluluk deneyimlerini paylaştıkları bir alan sunmayı hedeflemektedir. Konferans aynı zamanda, ülkeler, kültürler ve dinler arasında güçlü bir ağ yaratarak sürdürülebilir kalkınmaya dair farklı bakış açılarını teşvik etmeyi amaçlamaktadır.

Detaylı etkinlik programı ve kayıt bilgisi için: www.csrinislam.org


Etkinlik Programı

Basın Bülteni