İş Dünyası 2013 Liderler Zirvesi’ne Hazırlanıyor

26 Temmuz 2013

19-20 Eylül 2013 tarihlerinde New York’da gerçekleştirilecek olan 2013 Liderler Zirvesi (UN Global Compact Leaders Summit 2013), üç yılda bir gerçekleşen, BM’in yıllık genel kurul haftası kapsamında iş ve yatırım dünyası, sivil toplum, akademi, kamu yönetimi alanlarında liderleri ve Birleşmiş Milletler’i tek bir çatı altında buluşturan, bu bağlamda kapsamı eşsiz bir etkinliktir.

Binyıl Kalkınma Hedefleri’nin gerçekleştirilmesi için son tarih olarak belirlenen 2015 yaklaşırken bu yıl gerçekleşecek olan Liderler Zirvesi, yetkinliği dünya çapında bireylerin öncülüğünde iklim değişikliği, kadının güçlendirilmesi, gıda, su, eğitim ve hakkaniyetli çalışma olanakları gibi küresel önceliği olan konularda 2015 sonrası kalkınma gündemini BM Genel Sekreteri Ban Ki-moon moderasyonunda tartışacak.

2010 yılında gerçekleşen bir önceki zirveye Türkiye’den katılım yaklaşık 15 kişi ile gerçekleşmişken, bu sene Türkiye’den yaklaşık 40 kişilik bir katılım beklenmekte.

Mevcut imzacılarımız için farklı opsiyonlarla sponsorluk imkanları hala bulunmaktadır. Bu konudaki sorularınız için lütfen Claire Kells ile bağlantıya geçiniz (kells@globalcompactfoundation.org).

Bu etkinliğe katılım davetiye bazlıdır.

Tam katılımcı listesine buradan ulaşabilirsiniz.