Özel Çağrı: Filipinler’deki Yardım Çalışmalarına Destek

(New York, 11 Kasım 2013) – Aşağıda, UN Global Compact Genel Direktörü Georg Kell tarafından UN Global Compact’in imzacısı olan işletmelere elektronik olarak gönderilmiş mektubun metninin bulabilirsiniz.

8 Kasım 2013 günü, Filipinler tarihindeki en ağır doğal felaket olmaya aday bir olayla sarsılmıştır. Haiyan Tayfununun vurduğu bölgelerde yaklaşık 10 milyon insanın etkilendiği ve 600,000’den fazla insanın evsiz kaldığı tespit edilirken, büyük bir destek ihtiyacı ortaya çıkmıştır.

Birleşmiş Milletler ve insani yardımlaşma ortakları, Orta Filipinler Bölgesi’ne yönelik yardım çalışmalarını hızlandırmışlardır. Yerel kaynaklar ve destek birimleri etkilenen bölgelere doğru hareket etmektedir, fakat yaşanan olayın boyutu buna ek destek ihtiyacını ortaya çıkarmıştır. Uluslararası iş dünyası bu bağlamda önemli bir rol oynayabilir.

Destek vermek ve insani yardım çalışmalarına katkıda bulunmak isteyen UN Global Compact imzacıları iki şekilde katkı sağlayabilirler:

UN Global Compact’in daha iyi bir dünya için sorumluluğun paylaşılması ruhuna yatkın olarak, UN Global Compact şirketinizi bu zor zamanda desteğe davet etmektedir.

Daha fazla bilgi için, lütfen http://business.un.org/en/documents/11204 adresini ziyaret ediniz.

İletişim

Edward Mackle
UN-Business Partnerships, UN Global Compact
mackle@unglobalcompact.org
+1 917-367-4899

Walid Nagi
Head, Global Compact Local Networks
nagi@un.org