Türk İş Dünyası GRI Konferansı’nda

Dünyanın en önemli kurumsal sürdürülebilirlik etkinliği olarak gösterilen GRI Sürdürülebilirlik ve Raporlama Konferansı 24 Mayıs 2013 tarihinde Amsterdam’da düzenlenecek oturumla Türk iş dünyasını ağırlıyor.

Global Reporting Initiative (GRI) tarafından 22-24 Mayıs 2013 tarihleri arasında Amsterdam’da düzenlenecek olan GRI Sürdürülebilirlik ve Raporlama Konferansı alanındaki en önemli buluşma olarak değerlendirilmektedir. Dünyanın birçok ülkesinden binlerce sürdürülebilirlik liderini buluşturan Konferans, deneyimlerin paylaşıldığı, yeni eğilimlerin tartışıldığı önemli bir öğrenme platformu oluşturmakta, katılımcılarına networking fırsatları doğurmaktadır.

Konferans’ı Türk iş dünyası açısından önemli kılan bir diğer nokta ise sadece sürdürülebilirlik raporlaması uygulamalarıyla gelecek vaat eden stratejik ülke ve coğrafyalara ayrılan “Bölgesel Ajanda Toplantıları’na” ilk kez bu yıl Türkiye’nin de dahil edilmesidir.

Global Compact Türkiye ve GRI Türkiye Bölgesel Veri Ortağı Kıymet-i Harbiye Yönetim Danışmanlık liderliğinde düzenlenen ve Konferans’ın resmi programında yer alan oturumda, Türk iş dünyasında sürdürülebilirlik raporlaması ve uluslararası inisiyatiflere katılımın şirketlerin sürdürülebilirlik performansı üzerindeki etkileri tartışılacaktır.

24 Mayıs günü saat 13.00’da gerçekleştirilecek oturumun moderatörlüğünü UNGC Hollanda Ağı Başkanı ve Unilever Yönetim Kurulu Eski Üyesi André van Heemstra üstlenirken, GRI ve Türk iş dünyasının öncü şirketlerinin üst düzey yöneticileri oturuma konuşmacı olarak katılacaktır. Hollanda’nın ardından Türkiye’de de uygulamaya geçecek olan UNGC İlerleme Raporları’nın kalite kontrolüne yönelik projenin André van Heemstra tarafından tanıtılacak olması oturumun en önemli gündem maddelerinden birini oluşturmaktadır.

Oturumda yerinizi ayırmanız için www.globalreporting.org erişilebilen konferans sayfasından kayıt yaptırmanız yeterlidir. Türkiye Bölgesel Ajanda oturumu, katılım ve Türk Delegasyonu ile ilgili bilgi için sinem@kiymetiharbiye.com adresine e-posta göndermeniz yeterlidir.