10 Aralık 2014 | Kurumsal Sosyal Sorumluluk Pazaryeri (Kadir Has Üniversitesi, İstanbul)

Şirketlerin Kurumsal Sosyal Sorumluluk Çözümleri “Pazaryeri”nde

Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Pazaryeri etkinliğinin altıncısı 10 Aralık 2014 tarihinde, Kadir Has Üniversitesi’nde düzenleniyor.

CSR Europe (KSS Avrupa) tarafından geliştirilen ve Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği (KSS Türkiye) tarafından düzenlenen Pazaryeri etkinliğinde şirketler, kurumsal sosyal sorumluluk uygulamalarını diğer şirketler ile kamu, sivil toplum yöneticileri ve ilgili paydaşlar ile paylaşacak.

KSS Türkiye Başkanı ve CSR Europe Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Dinler: “KSS Türkiye olarak, Pazaryeri etkinliği ile konuyla ilgili tüm paydaşlar ile harekete geçirerek KSS alanında sağlanan gelişimi daha da güçlendirmeyi hedefliyoruz.”

Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Pazaryeri etkinliğinin altıncısı 10 Aralık 2014 tarihinde, Kadir Has Üniversitesi’nde düzenleniyor. Türkiye’nin stratejik vizyonuna katkı sağlamak amacıyla yola çıkan Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği (KSS Türkiye), bu etkinlik ile sorumlu şirketlerin uluslararası arenada örnek olacak KSS çözümlerini göstermeyi amaçlıyor.

KSS Avrupa tarafından geliştirilen ve KSS Türkiye tarafından düzenlenen Pazaryeri etkinliğinde, şirketler kurumsal sosyal sorumluluk uygulamalarını diğer şirketler ile kamu, sivil toplum yöneticileri ve ilgili paydaşlar ile paylaşılacak.

Etkinliğin Türkiye’nin 2023 stratejilerini desteklemek için yüksek oranda istihdamı, verimliliği ve sosyal dayanışmayı sağlamak amacı ile kamu kuruluşlarının, şirketlerin ve sivil toplum kuruluşlarının ortak girişimler ile kendi paylarına düşen katkıyı yapması anlayışına dayandığını ifade eden KSS Türkiye Başkanı Serdar Dinler, şunları söyledi:

“Pazaryeri’nde, KSS Avrupa, Karadeniz ve Ortadoğu üye kuruluşları, KSS uzmanları ve şirketlerin yanı sıra, sivil toplum kuruluşları, akademisyenler, üniversite KSS Kulüpleri, öğrenciler, medya ve kamu kuruluşlarının içinde bulunduğu yaklaşık 300 kişilik bir katılımcı profili olacak. KSS çözümlerini sergilemek isteyen şirketler burada yer alacak. Etkinlikte “İş Dünyası ve İnsan Hakları” konulu bir panel gerçekleştirilecek. Ayrıca Türkiye Üçüncü Sektör Vakfı (TÜSEV) işbirliği ile şirketlerin, topluma katkı programlarını geliştirmelerine yardımcı olacak bir yol haritasının oluşturulmasını hedefleyen bir atölye çalışması yapılacak. KSS Türkiye olarak bizler, bu etkinlik sayesinde konuyla ilgili tüm paydaşlar ile harekete geçerek, KSS alanında gerçekleşen gelişimi güçlendirmeyi hedefliyoruz”.

PROGRAM

12:00 -17:00      Kurumsal Sosyal Sorumluluk (KSS) Pazaryeri

13:30-15:00       Şirketlerin Topluma Katkı Programları Yol Haritası Geliştirme Atölyesi (TÜSEV işbirliğiyle)

15:00-16:30       İş Dünyası & İnsan Hakları Paneli
Ali Ercan Özgür (Moderatör, KSS Türkiye)
Serdar Dinler (KSS Türkiye)
Auret van Heerden (Equiception, Sürdülebilir İş Akademisi)
Catalina Pislaru (KSS Avrupa)
Maryna Saprykina (KSS Ukrayna)

16:30-17:30     Ödül Töreni

17:30-19:30     Kokteyl

KSS Türkiye Derneği hakkında;
Türkiye Kurumsal Sosyal Derneği (KSS Türkiye), sürdürülebilir kalkınma ve toplumsal başarı için, sosyal sorumluluk bilincini oluşturmak, yerel ve ulusal düzeyde bu bilinci yaymak amacıyla 2005 yılında kurulmuştur. KSS Türkiye, 30’u Avrupa olmak üzere 36 üye ülke ve toplamda 5000 üye şirket ile güçlü bir KSS ağı sunan CSR Europe’un Türkiye temsilcisidir. Ayrıca Ortadoğu KSS Ağı ve Karadeniz KSS Ağı üyesidir. KSS Türkiye’nin aktif 26 kurumsal üyesi bulunmaktadır.

KSS Türkiye, Kurumsal Sosyal Sorumluluk alanında strateji geliştirmekte, eğitim modülleri ve bilimsel araştırmalar hazırlamaktadır. Aynı zamanda ulusal ve uluslararası pek çok KSS projesi yürütmektedir. Her yıl düzenli olarak yaptığı etkinlikler arasında Kurumsal Sosyal Sorumluluk Çözümleri Pazaryeri, Give& Gain Çalışan Gönüllülüğü Günü ve Sivil Toplum Günleri yer almaktadır.

 

Ayrıntılı bilgi için:
Dorukhan Demirbilek
KSS Türkiye / Etkinlik Koordinatörü
0212 533 65 32 – 1217 / dorukhan.demirbilek@khas.edu.tr

X