17 Kasım 2014 | İslam’da Kurumsal Sosyal Sorumluluk (Kadir Has Üniversitesi, İstanbul)

Kadir Has Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Çalışmaları Merkezi (CIES), Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği ve Hollings Center for International Dialogue işbirliğiyle 17 Kasım 2014 Pazartesi günü Kadir Has Üniversitesi Galata Salonu’nda “İslam’da Kurumsal Sosyal Sorumluluk”başlıklı etkinliği düzenleyecektir. 09:00-17:00 saatleri arasında tüm gün sürecek olan etkinliğin dili İngilizce olacaktır.

İslam’da Kurumsal Sosyal Sorumluluk açılış konferansı; Ortadoğu, Kuzey Afrika, Orta ve Doğu Asya, Avrupa ve ABD’den gelen kurumsal sosyal sorumluluk çalışanlarını bir araya getirmeyi amaçlamaktadır. Bir gün sürecek bu etkinlik, panel tartışmalarının yanı sıra, firmaların kendi KSS projelerini tanıtma imkanına sahip olacakları bir pazar yeri etkinliğine de ev sahipliği yapacaktır. Konferansın bir diğer amacı da, İslami ekonomi modeli çerçevesinde kurumsal sosyal sorumluluğun rolünü ele almaktır.

Etkinlik, “İslami Ekonomik Model ve Kurumsal Sosyal Sorumluluk” başlıklı bir panel ve “Kurumsal Sosyal Sorumluluk Pazaryeri” olmak üzere iki bölümden oluşacaktır. Pazaryeri, yerel ve uluslararası firmalar için kendi kurumsal sosyal sorumluluk deneyimlerini paylaştıkları bir alan sunmayı hedeflemektedir. Konferans aynı zamanda, ülkeler, kültürler ve dinler arasında güçlü bir ağ yaratarak sürdürülebilir kalkınmaya dair farklı bakış açılarını teşvik etmeyi amaçlamaktadır.

Detaylı etkinlik programı ve kayıt bilgisi için: www.csrinislam.org

PROGRAM

09:00 – 09:30   Kayıt

09:30 – 09:40   Hoşgeldiniz Konuşması
Leyla Alaton, Alarko Holding Yönetim Kurulu Üyesi

09:40 – 10:30   Açılış Paneli: “Kadının Güçlenmesi Prensip 3; Tüm Kadın ve Erkeklere Sağlık, Güvenlik ve Refah Sağlanması: Çocuk Bakım ve Eğitim Kurumları Neden Önemli?”
Moderatör: Dilek Cesur, Global Compact Türkiye Kadının Güçlenmesi Çalışma Grubu Eşbaşkanı
Mehtap Tatar, UN Women Program Uzmanı
Dr. Elif Elçi Çarıkcı, UNFPA Kurumsal Ortaklılıklar Yöneticisi
Ata Selçuk, YANINDAYIZ Derneği Yönetim Kurulu Üyesi

10:30 – 10:45   Ana Tema Konuşması: “İş ve Özel Yaşam Dengesi Yolunda Çocuk Bakım ve Eğitim Hizmetlerinin Yaygınlaştırılması”
Oya Ünlü Kızıl, TÜSİAD Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Çalışma Grubu Başkanı

10:45 – 11:15   TÜSİAD – AÇEV – PWC Raporu “İş ve Özel Yaşam Dengesi Yolunda Çocuk Bakım ve Eğitim Hizmetlerinin Yaygınlaştırılması”
Moderatör:
Ebru Dicle, TÜSİAD Genel Sekreter Yardımcısı
Bilgütay Yaşar, PwC Vergi Hizmetleri Şirket Ortağı
Yasemin Sırali, AÇEV / FIBA Sosyal Yatırımlar

11:15 – 11:30   Kahve Arası

11:30 – 12:30   Çocuk Bakım İhtiyacına Yönelik Şirket Uygulamaları
Moderatör:
Melda Çele, Global Compact Türkiye Genel Sekreteri
Özlem Şenkoyuncu, Yeşim Tekstil Yeşim Akademi Yöneticisi
Hülya Alper Polatcan, Martur İnsan Kaynakları Direktörü
Esra Kent, Siemens Sürdürülebilirlik Yöneticisi

KATILIM FORMU

X