17 Şubat 2016 | UNGC Kurucu Direktörü Georg Kell ile Toplantı (TÜSİAD Konferans Salonu, İstanbul)

UN Global Compact’in 2000 yılındaki kuruluşundan 2015 yılına olan sürede dünya çapında 8,400’ü şirketler olmak üzere 13,500’e yakın kurumun yer aldığı, dünyanın en kapsayıcı sürdürülebilirlik platformu statüsüne ulaşmasında girişimin Kurucu Yönetici Direktörü olarak görev alan Sn. Georg Kell’i, 17 Şubat 2016 tarihinde İstanbul’da ağırlayacak olmaktan mutluluk duyuyoruz. Kariyerinde 25 yılı aşkın süre Birleşmiş Milletler’de kıdemli bir yönetici olarak görev alan Kell, UN Global Compact’in oluşumu ve gelişiminde oynadığı kritik rolün yanı sıra, dünya çapında kurumsal sürdürülebilirlik hareketinin en önde gelen ve tanınan aktörlerden birisi olarak anılmaktadır. Aynı zamanda Kell, bugün Avrupa’nın 5., dünyanın ise 11. en büyük Ulusal Ağı olan Global Compact Türkiye’nin gelişimine BM nezdinde en çok önem veren ve destek sağlayan isimler arasında yer almıştır.

Eylül 2015’te Birleşmiş Milletler’deki görevinden emekli olan Georg Kell, özel bir şirkette sürdürdüğü kariyerinde dünya çapında bir sürdürülebilirlik elçisi olarak savunuculuğuna devam etmektedir. 17 Şubat 2016 tarihinde 10:30-11:30 saatleri arasında TÜSİAD Genel Sekreterliği Konferans Salonu’nda Yönetim Kurulu Başkanımız Dr. Yılmaz Argüden, Sn. Kell ile karşılıklı bir söyleşi gerçekleştirecektir. Küresel bir sürdürülebilirlik liderini ağırlayacağımız toplantımıza katılımınızdan mutluluk duyarız.

Tarih: 17 Şubat 2016, Çarşamba
Saat: 10:30 – 11:30
Yer: TÜSİAD Genel Sekreterliği Konferans Salonu

Not: Katılım sayısı sınırlı olup, başvuru sıralamasına göre kayıt alınacağını bilgilerinize sunarız.

LCV için: info@globalcompactturkiye.org

Georg Kell, kariyerine Fraunhofer Üretim Teknoloji ve Yeniliği Enstitüsü’nde Mühendislik araştırma akademi üyesi olarak başladı. 1987 yılında Birleşmiş Milletlere geçmeden Afrika ve Asya’daki birçok ülkede finansal analist olarak çalıştı. Birleşmiş Milletler kariyerine BM Ticaret ve Kalkınma Konferansı Genel Merkezi’nde başlayan Kell, 1997 yılında dönemin BM Genel Sekreteri Kofi Annan’ın Özel Sektörle İş Birliğini Geliştirmekten Sorumlu Kıdemi Temsilcisi olarak görev yaptı. Bir Alman vatandaşı olan Kell, Berlin Teknik Üniversitesi’nde Ekonomi ve Mühendislik bölümlerinde yüksek lisans yapmıştır.

Georg Kell, şu anda 8,000’den fazlası iş dünyasından olmak üzere yaklaşık 13,500 imzacısıyla 160’tan fazla ülkede bulunan ve dünyanın en geniş gönüllü kurumsal sürdürülebilirlik girişimi olan United Nations Global Compact’i 2000 yılında kurmuştur ve 2015 yılındaki emekliliğine kadar girişimin Direktörlüğünü üstlenmiştir.  Kurumsal vatandaşlık ve kurumsal sürdürülebilirlik politikaları ve uygulamalarının geliştirilmesi, hayata geçirilmesi ve raporlanması için alanında öncü bir platform olan Global Compact’in yanı sıra Kell’in, Birleşmiş Milletler ’deki 25 yılı aşkın kariyeri süresince, kurduğu başlıca UNGC yan platformları aşağıdaki gibidir:

Kendisi şuanda çevresel, sosyal ve yönetimsel verilerini yatırım stratejileriyle bütünleştiren bir Anglo-Alman varlık yönetim firması olan Arabesque Partners’ın Başkan Yardımcısı’dır.

2011 yılından bu yana her yıl Ethisphere Institute tarafından “İş Etiği Alanında En Etkili 100 Kişi” arasında gösterilmektedir.

X