23-24 Eylül 2014 | Yeşil İş 2014: Sürdürülebilir İş Buluşması (Raffles Otel, İstanbul)

Yeşil İş 2014: Sürdürülebilir iş Buluşması’nda 130 konuşmacı ve 60 oturum

“Yeşil İş 2014: Sürdürülebilir İş Buluşması”

 6. Yılında İş Dünyasını Değişim İçin Bir Araya Getiriyor!

Ülkemizin büyük sürdürülebilirlik konferansı Yeşil İş 2014: Sürdürülebilir İş Buluşması, ‘Değişimi Yönetmek’ temasıyla 23-24 Eylül tarihleri arasında 6. kez düzenleniyor. Bu sene Raffles İstanbul’da gerçekleştirilecek olan ve Değişimi Yönetmek temasının işlendiği Yeşil iş’te 130 konuşmacı ve 60 oturumla büyük bir buluşma gerçekleştiriliyor. Yeşil İş 2014: Sürdürülebilir İş Buluşması’nda bu yıl pek çok ilk de yaşanıyor. Türkiye’nin ilk Sürdürülebilir İş Ödülleri ve Sürdürülebilir İş Liderlerinin de sahiplerini bulacağı Yeşil İş 2014’te bu yıl ilk kez konuk bir kente de yer verilerek Gaziantep konuk ediliyor. Ayrıca Türkiye’nin ilk yeşil stadyumu Beşiktaş Stadını ve Beşiktaş’ın sürdürülebilirlik öyküsünü, BJK Başkanı Fikret Orman Yeşil İş 2014’te anlatacak!

Sürdürülebilirlik Akademisi tarafından 2009 yılından bu yana düzenlenen ve sürdürülebilir iş dünyasını bir araya getiren Türkiye’nin büyük sürdürülebilirlik konferansı Yeşil İş 2014: Sürdürülebilir İş Buluşması, 23-24 Eylül tarihleri arasında Raffles İstanbul’da gerçekleşecek. Yeşil İş: Sürdürülebilir İş Buluşması bu yıl “Değişimi Yönetmek” teması ile katılımcılarla buluşuyor.

Yeşil İş 2014: Sürdürülebilir İş Buluşması’nda, gerek Türkiye’nin sürdürülebilir büyüme politikaları doğrultusunda gerekse uluslararası rekabet nedeni ile Türkiye’de sürdürülebilir iş modellerine dönüşümü hızlı ve ortak değer yaratarak sağlama hedefi ile, iş dünyasının liderleri, sürdürülebilir büyümenin uzmanları, özel sektör, kamu sektörü, sivil toplum kuruluşları (STK) temsilcileri ve akademisyenler iş modellerini değerlendirecek ve ilham veren fikirler ortaya koyacak.

130 konuşmacı 60 oturum

23 Danışma Kurulu ve 50’den fazla Çalışma Grubu üyesi ile aylar süren çalışmalar sonucunda bu yıl Yeşil İş’te İş Stratejileri, Enerji, Finans, Tedarik Zinciri Yönetimi, Binalar-Şehirler, Gıda, Karbon ve Su Yönetimi ve Belediyeler konuları en güncel detayları ile gerek ana kulvardaki oturumlarda gerekse paralel kulvarlarda interaktif oturumlar ile iş dünyası ile buluşacak.  Açılış konuşmasının Sürdürülebilirlik Akademisi Yönetim Kurulu Üyesi Semra Sevinç tarafından yapılacak Yeşil İş 2014’te geçtiğimiz senelerde Yeşil İş’in moderatörlüğünü yapan, sürdürülebilir iş dünyasına yön veren liderlerden biri olan The Guardian Gazetesi Sürdürülebilir İş Bölümü Başkanı ve Editörü Jo Confino, bu yıl da moderasyonu ile tartışmalara yön verecek.

Bu yıl konuşmacılar arasında Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Dr. M. İbrahim Turhan, Türk Hava Yolları CEO’su Doç Dr. Temel Kotil, SustainAbility’nin Kurucusu Rob Cameron, Trucost’un CEO’su Richard Mattison, KMPG Ortaklarından Barend van Bergen, Hubub’ın Kurucusu ve CEO’su Trewin Restock, Dubai Carbon Centre of Excellence’ın Yöneticisi Mohammed Al Shamsi de yer alıyor.

Ayrıca Schneider Electric Orta Doğu Bölgesi Başkanı Turhan Turhangil, BASF Türkiye, Ortadoğu ve Kuzey Afrika Bölgesi Başkanı ve BASF Türk CEO’su Volker Hammes, Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Gökhan Öğüt gibi önemli isimler özel sektörü temsil ederken; Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği YK Başkanı Mehmet Göçmen, İktisadi Kalkınma Vakfı YK Başkanı Ömer Cihad Vardan, Sürdürülebilir Kalkınma Derneği YK Başkanı Galya Frayman Molinas Türkiye’nin çatı STK’larının bakış açısını anlatacaklar. Türkiye’nin ilk yeşil stadyumu Beşiktaş Stadını ve Beşiktaş’ın sürdürülebilirlik öyküsünü, BJK Başkanı Fikret Orman Yeşil İş 2014’te anlatacak!
Sürdürülebilir Finans ve Sürdürülebilir Gıda Yeşil İş 2014’te!

Ekonomik ve finansal belirsizlikten dolayı ortaya çıkan sosyal ve ekonomik sorunlar iş dünyasını da etkiliyor ve yakından ilgilendiriyor. Yeşil İş 2014’te fırsat yaratan ve olumlu çevresel, sosyal ve ekonomik sonuçlar ortaya çıkaran yeni bir yaklaşım olan sürdürülebilir finansman ve üretimde çevreye, toplumsal sağlığa ve hayvan ve insan haklarına saygılı bir süreci kapsayan sürdürülebilir gıda konuları geniş bir yelpazede incelenecek.
Konuk Şehirler Yeşil İş 2014 ’te! İlk Konuk Şehir: Gaziantep!

Yeşil İş: Sürdürülebilir İş Buluşması çatısı altında 2014 yılından itibaren her yıl bir sürdürülebilirlik konusunda çalışmalar yürüten bir şehir konuk olarak ağırlanacak ve konuk şehir Türkiye’de sürdürülebilir şehir sayısını arttırmak için çalışmalarını ve iyi uygulama örneklerini tüm taraflarla ile paylaşacak. Konferansın ilk konuk şehri ise Gaziantep olacak. Sürdürülebilirlik alanında çok sayıda çalışma yapan ve sürdürülebilir bir şehir modeli yolunda önemli adınlar atan Gaziantep, Yeşil İş 2014: Sürdürülebilir İş Buluşması’nda Gaziantep sanayi, kamu, üniversite ve STK temsilcileri ile yapılacak farklı oturumlar ile sürdürülebilir iş modellerini katılımcılar ile paylaşılacak.
Yeşil İş 2014’te Yeni Uluslararası İşbirlikleri: Global Reporting Iniative (GRI) işbirliği ile “Sürdürülebilirlik Raporlaması”

Yeşil İş bu yıl uluslararası işbirliklerini daha güçlendirerek sürdürülebilirlik raporlaması için küresel bir çerçeve sunarak tüm global iş dünyasına rehber oluşturan ve bu rehber kapsamında sürdürülebilirlik raporlarını belgelendiren Global Reporting Iniatiative (GRI) işbirliği ile Yeşil İş 2014’ün ilk günü- 23 Eylül’de “Şeffaflık ve Sürdürülebilir Kalkınma için Sürdürülebilirlik Raporlaması” yan etkinliği gerçekleşecek.

“Şeffaflık ve Sürdürülebilir Kalkınma için Sürdürülebilirlik Raporlaması” sürdürülebilirlik raporlamasının iş dünyasındaki yeri ve önemi, raporlamadaki en güncel gelişmeler ve yenilikler Türk iş dünyasından örnekler ve GRI temsilcilerinin yer aldığı bir tam gün sürecek olan farklı oturumlar ve interaktif bir workshop ile gerçekleşecek.

Bu yıl 6.kez düzenlenen Yeşil İş 2014: Sürdürülebilir İş Buluşması’nın stratejik çözüm ortağı yine Schneider Electric iken,  konferansın çözüm ortakları arasında ise BASF, REHAU, Vodafone ve TAV gibi kurumlar bulunuyor.

Sürdürülebilir İş Ödülleri ve Sürdürülebilir İş Lideri Ödülü: 2014

Bu yıl Yeşil İş 2014: Sürdürülebilir İş Buluşması’nda bir ilk de gerçekleşerek Sürdürülebilir İş Ödülleri ve Sürdürülebilir İş Liderleri Ödülleri sahiplerini bulacak. Sürdürülebilir İş Ödülleri kurumların Türkiye’de sürdürülebilir kalkınmaya katkı sağlayarak, yeni ekonominin örnek lider kuruluşları arasında yer alan ve sürdürülebilir iş modelini benimsemiş olan küçük ölçekli KOBİ’lere ve orta büyük ölçekli işletmelere veriliyor. Sürdürülebilir İş Ödülleri kapsamımda ayrıca sürdürülebilir iş modellerinin gerek kurumlarında gerekse sektörde gelişmesi ve yaygınlaştırılmasına gönül vermiş ve bu yolda en etkili ve örnek teşkil eden adımları atmış iş liderine de Sürdürülebilir İş Liderleri ödülü veriliyor.

Sürdürülebilirlik Akademisi Hakkında:

Sürdürülebilirlik Akademisi, sürdürülebilir gelecek ve kalkınma için iş dünyasında sürdürülebilirlik dönüşümünü hızlandırmada öncü olmak misyonu ile ekonomik, toplumsal ve çevresel sürdürülebilirlik ile ilgili bilgilendirme ve bilinçlendirme çalışmaları yapmak amacı ile kurulmuş kar amacı gütmeyen bir sosyal girişimdir. Türkiye’de, iş dünyasında sürdürülebilir iş modellerinin yerleşimi, gelişimi ve toplumda sürdürülebilir yaşam şeklinin gelişimi için küresel yaklaşımla sürdürülebilirlik çalışmaları yapan Sürdürülebilirlik Akademisi; güçlü sürdürülebilirlik platformları yaratarak bu alanda önderlik yapmaktadır. Bu kapsamda Sürdürülebilirlik Akademisi, sürdürülebilir gelecek için çalışan ve iş süreçlerine sürdürülebilirliği yerleştiren ve yerleştirmeyi hedefleyen ulusal ve uluslararası kurumlar, sivil toplum kuruluşları ve devlet işbirliği ile araştırmalar, konferanslar, seminerler, workshoplar, kurumsal eğitim çalışmaları, sosyal sorumluluk projeleri ile danışmanlık ve üniversite gençliğine yönelik bilgilendirme çalışmalarını yürütmektedir. Sürdürülebilirlik Akademisi, gerçekleştirdiği tüm çalışmalarının karbon ayak izlerini silmektedir.

Bilgi için:

Işıl Altınkoz / Sürdürülebilirlik Akademisi

(0212) 274 25 16 – 101 / isila@surakademi.com

www.yesiliskonferansi.com

Ayşe Dural / Ünite İletişim

(0212) 272 93 13 / ayse.dural@unite.com.tr

www.unite.com.tr

X