23-25 Haziran 2015 | Global Compact+15: Business as a Force for Good (New York, ABD)

UN Global Compact’in 15. yılı şerefine düzenlenen Global Compact +15 etkinliğinde, iş dünyası ve sivil toplumu Birleşmiş Milletler’de buluşturarak evrensel sorunların aşılmasında özel sektörün rolü tartışılacak, örnek uygulamalar paylaşılacaktır. Global Compact +15 kapsamında paylaşılacak olan sürdürülebilir kalkınma vizyonu, Birleşmiş Milletler’in bu sene duyuracağı küresel sürdürülebilir kalkınma gündemini de (Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri – SKH) içerecektir.

Kimler Katılıyor? Global Compact Ulusal Ağları, şirketler, yatırımcılar, akademisyenler, sivil toplum, işçi örgütleri ve BM özel sektör temsilcilerinden oluşan 500’ü aşkın katılımcı.

Program Özeti

  • Özel Odaklı Toplantılar: 23-24 Haziran, 09:00 – 18:00 ve 25 Haziran, 09:30 – 11:00
  • BM Genel Kurulu Oturumu: 25 Haziran, 11:30 – 13:00
  • Yıl Kutlama Yemeği: 25 Haziran, 18:30 – ‎22:00

PROGRAM

(1) Odaklı Toplantılar (23 – 25 Haziran) 

İlk iki gün süresince Global Compact platformları ve çalışma grupları sınırlı katılımla yıllık odaklı toplantılarını gerçekleştirerek mevcut ve gelecek çalışmalarının SKH’ni nasıl destekleyebileceklerini değerlendirecekler. Taslak program için lütfen tıklayınız.

25 Haziran sabahı 09:30 – 11:00 saatleri arasında bütün özel odaklı toplantıların katılımcıları interaktif yuvarlak masa toplantılarında bir araya gelecekler. Bu oturum süresince katılımcılar 2015 Sonrası Kalkınma Gündemi’ne daha kapsamlı özel sektör katılımı için temel engelleri belirlemeye odaklanacaklar ve yenilikçi ortaklık modelleri ile etkilerini geliştirmek için yol haritalarını çizecekler.

(2) BM Genel Kurulu Oturumu (25 Haziran, 11:30 – 13:00)

Bu oturum bütün katılımcıların ve özel davetlilerin BM Genel Kurul Salonu’nda bir araya geleceği sıra dışı bir toplantı olacak. Katılımcılar hep birlikte devletlerin temsilcilerine dünyanın en yaygın sorunlarını çözmede özel sektörün kilit rolünü göstermek ve Global Compact’in çalışmalarının Birleşmiş Milletler gündeminin temelinde sahip olduğu rolü vurgulayacaklar. Oturumun gündemine buradan ulaşabilirsiniz.

(3) 15. Yıl Kutlama Yemeği (25 Haziran, 18:30 – 22:00)

Gerçekleştirilecek kutlama yemeği, Global Compact’in daha iyi bir dünya için paylaşılan sorumluluk felsefesinin ve iş dünyası ile bu doğrultuda son 15 yılda kat edilen ilerlemenin kutlaması olacaktır. BM Genel Sekreteri Ban Ki-moon ve eski BM Genel Sekreteri Kofi Annan’ın onur konukları olacağı bu tarihi akşama davetlisiniz. Katılım koşulları ve daha fazla bilgi için tıklayınız.

Sıkça Sorulan Sorular için tıklayınız.

Detaylı bilgi için tıklayınız 

Sorularınızla ilgili Global Compact Türkiye Sekretaryası ile iletişime geçebilirsiniz: sekreterya@globalcompactturkiye.org

X