29 Nisan 2014 | WEBINAR – Global Compact Türkiye & SEDEX – “Sürdürülebilir Tedarik Zinciri”

Global Compact Türkiye ve SEDEX, sorumluluk sahibi işletme prensiplerini yaygınlaştırmak ve geliştirmeye yönelik etkinlikler gerçekleştirmek üzere işbirliği oluşturmuş durumdadır. Bu doğrultuda ilki 29 Nisan 2014 tarihinde ortaklaşa düzenlenecek bir webinar ile tedarik zinciri alanında yetkin paydaşları bir araya getirmek amaçlanmaktadır.

29 Nisan 2014 Webinar’ı, 16:30 – 18:00 saatleri arasında düzenlenecek, Türkiye’den iki UN Global Compact imzacısı işletme olan Ford Otosan ve Eczacıbaşı Yapı Gereçleri kurumları adına temsilciler ve bir Uluslararası Çalışma Örgütü temsilcisinin sunumlarını içerecektir. Sunum gerçekleştirecek konuşmacıların kısa zaman içinde duyurulacağı webinar’da son 30 dakikada katılımcılar konuşmacılara sorularını yöneltebileceklerdir. 29 Nisan 2014 tarihinde düzenlenecek olan ilk Webinar, Sürdürülebilir Tedarik Zinciri Prensiplerine Giriş başlığı altında başlangıç seviyesinde bir içerik barındıracaktır.
Webinar konuşmacıları aşağıdaki gibi şekillenmiştir:

• Sn. Emily Pearce, Paydaş Yöneticisi, Sedex Global;

• Sn. Ozan Çakmak, Ulusal Proje Koordinatörü, Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) Türkiye;

• Sn. Güven Özyurt, Malzeme Planlama ve Lojistik GMY ve Sn. Fatih Kılınç, Tedarik Zinciri Akış Tasarımı Ekip Lideri, Ford Otosan

• Sn. Tolga İzzet Günel, Tedarik Zinciri Direktörü, Eczacıbaşı Yapı Gereçleri

 

Geçmişte Global Compact İngiltere ile çeşitli Webinar’lar gerçekleştirmiş olan SEDEX, bölgesel ve yaygın kurumsal sürdürülebilirlik temaları üzerine, küresel tedarik zincirlerinde risk ve performans yönetimine odaklanan içerikler oluşturmuştur. Geçmiş webinar’ları ve etkinlik listesini görmek için lütfen bu linke tıklayınız.

Webinar’a kayıt olmak için lütfen bu linke tıklayınız.

Kaydınız alındıktan sonra paylaştığınız mail adresi üzerinden bir onay tarafınıza ulaşacaktır.

Kayıt yapmak için aşağıdaki adımları takip ediniz:

(1) Buraya tıklayarak bilgilerinizi giriniz. E-mail adresinizin doğruluğundan emin olunuz; aksi takdirde onay bilgilendirmesi tarafınıza ulaşmayacak ve etkinlik günü sisteme giriş bağlantısına erişiminiz mümkün olmayacaktır.

(2) Kaydınız tamamlandığında etkinliği takviminize eklemek için size sağlanan bağlantıya tıklayınız.

Webinar’a Giriş İçin:

(1) Tarafınıza ulaşan onay e-mail’inde sizinle paylaşılan bağlantıya tıklayınız. Bu bağlantı sadece size özel geliştirilmiş olup başkalarıyla paylaşılmaması gerekmektedir.

(2) Dinlemek için lütfen mikrofon ve hoparlörlerinizi kullanınız; bir kulaklık kullanmanız önerilmektedir.

(3) Webinar esnasında sorular sormak için sohbet programını kullanmanız mümkündür. İlettiğiniz sorularınız Webinar sonundaki Soru ve Cevap kısmında cevaplanacaktır.

 

Webinar’a başlama zamanından 10 dakika önce giriş yapmanızı önemle tavsiye ederiz. Eğer bağlantı problemleri yaşarsanız aşağıdaki bağlantılara tıklayınız:

Webinar’lara katılımda kişisel bilgisayarlarda sıkça yaşanan problemler:

http://support.citrixonline.com/en_US/GoToWebinar/help_files/GTW110001?title=Common+Issues+When+Joining+a+Webinar+on+PCs

GoToMeeting programını kullanmak için sistem gereksinimlerine buradan ulaşılabilir:

http://support.citrixonline.com/en_US/GoToWebinar/help_files/GTW010004?title=System+Requirements

GoToWebinar programında bilgisayarınızın mikrofon ve hoparlörlerini sorunsuzca kullanmak için Ses Kontrol Listemizi kontrol etmenizi öneririz.

Webinar:

Webinar’ın amacı, üyeler, şirketler ve paydaşlarla bağlantı oluşturmak, bilgi paylaşımını ve öğrenimi teşvik etmektir. Konu, Global Compact Türkiye ve SEDEX bakış açılarından sorumluluk sahibi tedarik zinciri yönetimine giriş olarak tanımlanmıştır.

 

Konuşmacılar:

• UN Global Compact ve SEDEX mensubu şirketler – Katılımı ve diyaloğu desteklemek, teşvik etmek

• Paydaşlar: Seçilmiş konuyla ilgili paydaş kuruluşlarca oturum yönetimi ve katılım

 

Gündem:

(1) Global Compact Türkiye Tanıtım (10 dk)

(2) SEDEX Tanıtım (15 dk)

(3) Kısa Sunum – 1. Konuşmacı (Uluslararası Çalışma Örgütü) (15 dk)

(4) Kısa Sunum – 2. Konuşmacı (Ford Otosan) (10 dk)

(5) Kısa Sunum – 3. Konuşmacı (Eczacıbaşı Yapı Gereçleri) (10 dk)

(6) Webinar katılımcılarıyla soru ve cevap (30 dk)

X