6 Mart 2015 | Kadın-Erkek Eşitliği İçin Gong Töreni (Borsa İstanbul)

2010 yılında UN Global Compact ve UN Women ortaklığında oluşturulan Kadınların Güçlenmesi Prensipleri (Women’s Empowerment Principles – WEPs), kadınların, tüm sektörlerde ve her düzeyde, ekonomik yaşamın içinde yer alabilmelerini sağlamak amacıyla kadınların güçlenmesini hedefleyen özel sektörün küresel en önemli girişimlerinden biridir.

Kadınların Güçlenmesi Prensipleri, iş dünyası liderlerinin, toplumsal cinsiyet eşitliğini ilerletecek şirket politikaları oluşturmaya yönelik 7 ilkeye açıkça taahhüt vermelerini istemektedir.

BM Genel Sekreteri, dünya çapında 860’dan fazla imzacısı bulunan WEPs’in imzacı sayısının Mart 2015’de 1.000’e ulaşmasını hedeflemektedir.

Global Compact imzacıları olarak sizleri bu küresel girişimi desteklemeye davet ediyoruz.

UN Women Avrupa ve Orta Asya Bölge Direktörü ve Türkiye Temsilcisi Ingibjörg Gísladóttir ve Global Compact Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve UN Global Compact Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Yılmaz Argüden imzalı “WEPs İmza Çağrı Mektubu” için lütfen tıklayınız.

Yeni WEPs imzacılarının duyurusunun yapılacağı ve fotoğraf çekiminin gerçekleştirileceği 6 Mart 2015 tarihli “Eşitlik için Borsa Zilinin Çalınması”etkinliğini de bu vesileyle sizlere hatırlatmak ve etkinlik davetini paylaşmak isteriz.

UN Women, Global Compact ve Sürdürülebilir Borsalar Girişimi işbirliğiyle, Borsa İstanbul ev sahipliğinde, kadın-erkek eşitliği için yapılan çalışmalara katkıda bulunmak amacıyla “Eşitlik için Borsa Zilinin Çalınması” temasıyla gong töreni düzenlenecektir.

Tarih: 6 Mart 2015, Cuma
Saat: 08:15-10:35
Yer: Borsa İstanbul Fuayesi
Adres: Reşitpaşa Mahallesi, Tuncay Artun Caddesi, Emirgan, 34467 İstanbul

LCV: Esra SÖZER
e-mail: esra.sozer@borsaistanbul.com

Tel: +90 212 298 24 68

Davetiye için lütfen tıklayınız

KATILIM FORMU

X