Berna Aşıroğlu
IKIGAI Deri

 

1980 Bursa doğumludur. 1998’de Robert kolej’den mezun olduktan sonra, 2002’de Koç Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’ nde eğitimine devam etmiştir. Sonrasında, 1945 yılında dedesi Ali Kırcı tarafından kurulmuş olan aile şirketleri Kırcılar Deri’ de çalışmak üzere Bursa’ ya gelmiş ve üretim bölümünde çalışmaya başlamıştır. Eş zamanlı olarak Bilgi üniversitesi’ nde e-MBA (internet üzerinden işletme masterı) yapmıştır. Şirkette 4 sene planlama bölümünde çalışmış, tüm imalat, sevkiyat, ithalat ve ihracat süreçlerini takip etmiştir.
 
2011 yılından itibaren imalattan sorumlu yönetim kurulu üyesi görevini üstlenmiştir. Şirketin süreç iyileştirme, iş geliştirme ve takım çalışmalarını organize etme ve geliştirme ve marka kimliğini yenileme üzerine projeler geliştirmiştir. Şirketin dijitalleşmesi ve ihracat kanallarının kurulmasında yatırımlarda bulunmuştur. 2016’da kendine ait IKIGAI DERİ şirketini kurmuş ve e-ticaret sayfası deriderim.com üzerinden tüm dünyaya deri ürünlerinin satış ve pazarlamasını yapmaktadır.
 
2018’de DCUBE Döngüsel Ekonomi kooperatifinin kurucu ortakları arasında yer alarak sanayide edindiği tecrübelerle ile daha sürdürülebilir bir bakış açısı sağlayan döngüsel ekonomi anlayışını yaygınlaştırmak üzere harekete geçimiştir.
 
TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Bursa üyesidir.
BTSO Bursa Ticaret ve Sanayi Odası 2013-2017 dönemi meclis üyesidir.
TAIDER Türkiye Aile İşletmeleri Derneği 2015-2017 dönemi Genç Nesiller eş başkanlığı yapmıştır. 2019-2021 dönemi Sürdürülebilirlikten sorumlu YK üyesidir.
BUİKAD Bursa İş Kadınları ve Yöneticileri Derneği’ nin 2007 yılından itibaren üyesidir ve üç dönemdir yönetim kurulu başkan yardımcılığı yapmıştır.
Evli ve bir çocuk annedir.
 

Category
Çözüm Geliştirme 2020 / 2021
X