Cenk Türker
ESG Türkiye
 
Dr. Cenk Türker, iş dünyasının birçok aktöründeki farklı pozisyonlarda edindiği 17 yıllık birikimin ardından sürdürülebilirlik alanlarına odaklı kaliteli danışmanlık hizmeti sunulması amacıyla; 2013 yılında ESG Turkey Danışmanlık’ı kurmuştur. Günümüzde ESG Turkey Danışmanlık; Sürdürülebilirlik, Çevre Yönetimi, Proje ve Teşvik Yönetimi, Sürdürülebilirlik Teknoloji Yazılımları ve bu konularda eğitim verilmesi alanlarında faaliyet göstermektedir.
 
Dr. Türker, Borsa İstanbul tarafından yürütülmekte olan Yatırım Ortamının İyileştirilmesi Koordinasyon Kurulu (YOİKK) Görev Gücü’ne TKYD adına katkı sunmaktadır. Bununla birlikte, sürdürülebilirlik alanında BM Küresel İlkeler Sözleşmesi, CDP, TÜSİAD, TKYD gibi ülkemizdeki birçok kuruluş ile ilişkileri devam ettirmektedir. Ayrıca, üniversitelerde lisans düzeyinde çeşitli dersler ve MBA düzeyinde Stratejik Yönetim ve Pazarlama Yönetimi derslerini veren, YÖK onaylı Sürdürülebilir İş Modeli Sertifika Programı da geliştirmiştir.
 
Danışmanlık öncesinde Akbank bünyesinde Sürdürülebilirlik Yönetiminden sorumlu olan Dr. Cenk TÜRKER, öncesinde Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Avrupa Birliği Eğitim & Gençlik Programları’nda görev yapmıştır. Kariyerine, Hacettepe Üniversitesi İşletme Bölümü’nde akademisyen olarak başlamış ve çeşitli projelerde yer almıştır.
 
Hollanda’da İş Etiği ve Sürdürülebilirlik, Dale Carnegie’den Stratejik Düşünme Simülasyonu eğitimi alan Türker, ISO 14046 Karbon ve ISO 14064 Su Yönetimi ile ISO 26000 Kurumsal Sosyal Sorumluluk standartlarında raporlama yapabilmektedir. İlgi alanları arasında masa tenisi ve yelken gelmektir.

 

Category
Çözüm Geliştirme 2020 / 2021
X