2019-2020 Sezonunda Neler Yaşandı?

 Programa Genel Bakış

 

Ön Hazırlık Toplantısı (17 Eylül 2019)
18 şirketten 48 Yenilikçinin ve ekip liderlerinin katılımıyla gerçekleşen toplantıda program hakkında bilgilendirme yapıldı.

 

Başlangıç Kampı (17-18 Ekim 2019)
Başlangıç kampında ekipler, Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları ve radikal inovasyona ilişkin temel kavramları ve şirketlerinde tespit ettikleri SKA sorununu analiz ederken kullanabilecekleri araçları öğrendiler. Kampın ilk günü gerçekleştirilen Networking Kokteylinde tüm katılımcılar, Program Lideri Emre Eczacıbaşı, ekip liderleri, mentörler ve Global Compact Türkiye Yönetim Kurulu Üyeleriyle bir araya geldiler.

 

Sorun Tanımlama Kampı (5-6 Aralık 2019)
İki günlük kamp boyunca ekipler, Breakthrough iş modellerinin yanı sıra şirketlerindeki SKA sorunlarını test edebilecekleri farklı pretotip metotlarını öğrenerek bunları vaka çalışmalarında uygulama fırsatı buldular.

 

Programın saha ziyareti kapsamında ekipler, DuPont Türkiye İnovasyon Merkezi’ni ziyaret ederek şirketin sürdürülebilirlik stratejisi, bu stratejinin inovasyon süreçlerine nasıl entegre edildiği ve sürdürülebilirlik temelli iş modelleri hakkında bilgi edindiler.

 

Çözüm Geliştirme Kampı (30-31 Ocak 2020)
Kamp boyunca ekipler, radikal teknolojilerin SKA’ları temel alan iş çözümlerine nasıl uygulanabileceğini ve alternatif prototip yöntemlerini öğrendiler.Tüm öğrendikleri yöntemleri şirketlerindeki SKA sorununa uygulamak üzere çalışan ekipler, diğer ekiplerin sunumlarını dinleyerek geri bildirimde bulundular.

 

Program Lideri Emre Eczacıbaşı’nın ev sahipliğinde Eczacıbaşı Holding’te gerçekleştirilen Networking Kokteyli’nde ekipler, şirketlerinde tespit ettikleri SKA sorununu ve bu sorunu çözebilmek için ihtiyaç duydukları uzmanlığı tüm katılımcılar ve mentörlerle paylaşarak yeni iş birlikleri geliştirme imkanı buldular.

 

Test Etme ve Doğrulama Kampı (26-27 Mart)
Online olarak gerçekleştirilen bu kampta ekipler, SKA çözümlerinin sürdürülebilirlik etkisini ölçecek araçları öğrendiler, mentörleriyle bir araya gelerek proje sunumlarını hazırladılar. Kampın ikinci gününde çözüm önerilerini diğer ekipler ve uzmanlara sunarak geri bildirim aldılar.

 

Kapanış Kampı (14-15 Mayıs 2020)
Kampın ilk gününde katılımcılar, başarılı girişimlerden işbirlikleri yoluyla dönüşüm için paydaşları nasıl harekete geçirebileceklerini öğrendiler.

 

Hikaye anlatıcılığı (storytelling) ve iş fikirlerinin iletişimi hakkında bilgi edinen ekipler, ekip liderleri ve mentörlerine hazırladıkları sunumları yaparak son geri bildirimleri aldılar.

2019-2020 DÖNEMİNDE PROGRAMA KATILAN YEREL AĞLAR

ABD
Bangladeş
Brezilya
Danimarka
Güney Afrika
İngiltere
Lübnan
Meksika
Türkiye
Ukrayna

2019-2020 DÖNEMİNDE PROGRAMDA YER ALAN ŞİRKETLER

Ak-Kim
Akkök Holding
Aksa Akrilik
Anadolu Efes
Borusan Holding
Coca-Cola İçecek
Eczacıbaşı Holding
Kibar Holding
KoçDigital
Koç Holding
Shell Türkiye
SUN Tekstil
Turkcell
Türkiye Sınai Kalkınma Bankası
WPP Türkiye
Yeşim Tekstil
Yıldız Holding
Zorlu Holding

Program Ortağı

X