GLOBAL COMPACT TÜRKİYE VIII. OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ

Global Compact Türkiye VIII. Olağan Genel Kurul Toplantısı, alınan tedbirler sebebiyle çevrimiçi ortamda Türkiye’den UN Global Compact imzacıları ve paydaşlarının katılımıyla gerçekleşti.

Toplantıda açılış konuşması yapan Global Compact Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Dördüncü, “Bugün dünyayı saran bir “pandemi” bizlere yaşamlarımızın ne kadar birbirine bağlı olduğunu, aynı gezegeni paylaştığımızı hatırlattı.”dedi. Dördüncü, içinden geçtiğimiz zor dönemden çıkışın işbirliğinde yattığını belirterek, “Bu dönemi şapkalarımızı önümüze koyup gerçek önceliklerimizi belirleyeceğimiz, üretimin ve tüketimin sorumluluğunu daha iyi anlayacağımız bir zaman olarak kullanalım. Yeniden başladığımızda bu yönde oluşturduğumuz kolektif bilinç ile davranışlarımızı değiştirelim. Bugüne kadar hep birlikte olduğumuzda üstesinden gelemeyeceğimiz bir sorunun olmadığını gördük. Bu sefer de ortak tedbir ve azami dikkatle mücadeleyi kazanacağımıza inanıyorum.” diyerek sözlerini bitirdi.

Global Compact Türkiye Çalışma Grupları Eşbaşkanları, 2019-2020 döneminde yapılan faaliyetleri ve 2020 dönemi planlarını paylaştı.  Denetleme Kurulu üyeleri Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği ve KPMG, Denetleme Raporlarını katılımcılarla paylaştı.

Global Compact Türkiye Genel Sekreteri Melda Çele, 2019 yılı Faaliyet Raporunu, 2019 bütçesi ve 2020 bütçe planını ibraya sundu. Toplantı, yeni dönem için sunulan iyi dileklerle sona erdi.

 

X