Global Compact Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Dördüncü MGGLB Middle East Etkinliğine Konuşmacı Olarak Katıldı

 

(14 Ekim 2019, Beyrut) Global Compact Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Dördüncü, UN Global Compact ve Global Compact Lübnan Yerel Ağı tarafından 14 Eylül 2019 tarihinde Beyrut’ta düzenlenen Making Global Goals Local Business (MGGLB) Middle East etkinliğine konuşmacı olarak katıldı.

Ahmet Dördüncü, bölgedeki sürdürülebilir kalkınma paydaşlarının On İlke ve Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’nın gerçekleşmesi için bir araya geldiği toplantıda, Global Compact Türkiye’nin başarılarını katılımcılarla paylaştı. Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’na ulaşmak için Türkiye ve bölgedeki ilerlemelere ve atılması gereken adımlara değinen Dördüncü, “Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarına baktığımızda özellikle İklim Değişikliği ve Toplumsal Cinsiyet Eşitliği alanlarında acilen harekete geçmemiz gerektiğini görüyoruz” dedi.

Ahmet Dördüncü, iş dünyasının Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’nı fırsata çevirecek potansiyele sahip olduğunun altını çizdi. Dördüncü, Küresel Amaçlar’a ulaşmak için iş dünyasının gerekli olan fırsatları görme, kaynakları ve kapasiteyi sorumlu iş yapma mantığıyla harekete geçirme ve bunları akıllıca kullanma becerilerine vurgu yaptı.

”Making Global Goals Local Business” gibi deneyim paylaşımı ve fikir alışverişi platformlarının ortak değer yaratmadaki gücüne inandığını belirten Dördüncü, Global Compact Türkiye’nin gelecek yılın ikinci yarısında Making Global Goals Local Business etkinliğini düzenleyeceğini duyurdu ve etkinliğe tüm katılımcıları davet etti.

 

X