İ Kadın Erkek Eşitliği İçin Borsa Gong Töreni 2016 11 Fotoğraf

İ Kadın Erkek Eşitliği İçin Borsa Gong Töreni 2016 11 Fotoğraf

(Bursa, 30 Kasım 2018) Global Compact Türkiye Kadının Güçlenmesi Çalışma Grubu, 30 Kasım tarihinde “İş Dünyasında Çocuk Bakım İhtiyacı” toplantısını Yeşim Tekstil ev sahipliğinde düzenledi.

Toplantının açılışında PwC Türkiye Vergi Hizmetleri Şirket Ortağı Bilgütay Yaşar kreşe ilişkin mevzuat hakkında bilgilendirme yaptı. Bu bağlamda Yaşar çalışanlara sağlanan kreş yardımlarındaki vergi istisnalarının ve teşviklerin tanıtımını yaptı ve kreşlerin yaygınlaştırılmasına ilişkin mevzuatla ilgili politika önerilerinde bulundu. Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) Erken Çocukluk Birimi Direktörü Duygu Yaşar ise erken çocukluk eğitiminin önemine ve kaliteli eğitimin gerekliliğine ilişkin bir tanıtım sunumu yaparak AÇEV’in yaptığı faaliyetler hakkında bilgilendirme yaptı.

Seminerin devamında, AÇEV  Savunu ve Strateji Birimi Direktörü Burcu Gündüz Maşalacı’nın moderatörlüğünde gerçekleşen “Çocuk Bakım İhtiyacına Yönelik Şirket Uygulamaları” oturumunda; Yesim TekstilSiemens Türkiye, Martur ve Balıkesir Organize Sanayi Müdürlüğü çocuk bakımına ilişkin bünyelerinde bulunan hizmetler hakkında bilgilendirme yaptı. Konuşmacılar, şirket kreşi, kreş yardımı, anlaşmalı kurum ve organize sanayi bölgelerinde ortaklaşa kurulan kreş örneklerini katılımcılara tanıttı ve şirketler bu uygulamaları hayata geçirirken yaşadıkları deneyimleri katılımcılar ile paylaştı.

Öğle arası sonrasında Yeşim Tekstil kreşi ziyaret edildi ve Yeşim Akademi çalışanları kreşin işletmesine ilişkin tecrübelerini katılımcılara aktardı. Toplantı konuşmacılar ile katılımcıların bir araya geldiği Dünya Kafe metodlu çalıştay ile tamamlandı.

 

X