İklim Hedefi Hızlandırma Programı (Climate Ambition Accelarator) 2020 – 2021 Dönemi Sona Erdi

UN Global Compact tarafından şirketlerin bilime dayalı emisyon azaltım hedefleri belirleme sürecini desteklemek amacıyla 26 ülkede eş zamanlı başlattığı İklim Hedefi Hızlandırma Programı WSP kolaylaştırıcılığında gerçekleşen “Emissions Management: Debrief and Discussion” konulu atölye çalışması ile Kasım ayında sona erdi. Şirketler ve KOBİ’ler için farklılaşmış ve Bilime Dayalı Hedefler İnisiyatifi’nin metodolojisine uygun içerikler sunan akademi eğitimlerinin yanı sıra atölye çalışmalarını içeren program Haziran ayında başlamıştı. 3 modülden oluşan İklim Hedefi Hızlandırma Programı 25 ülkede aynı anda gerçekleşti.

Dünya genelinde yaklaşık 680 şirketin ve KOBİ’nin dahil olduğu programa Türkiye’den 16 şirket (ileri seviye) ve 5 KOBİ (temel seviye) katıldı. Program süresince toplamda 11 çevrimiçi akademi eğitimi 5 atölye çalışması gerçekleşti. Eğitim ve atölye çalışmalarında şirketler Bilime Dayalı Hedefler inisiyatifi metodolojisi, emisyon hesaplaması ve yönetimi ile tedarik zincirlerinde emisyon yönetimi gibi konularda teknik destek aldılar, deneyimlerini paylaştılar. Atölye çalışmaları CDP Projeler Yöneticisi Mirhan Köroğlu, WRI ve WSP uzmanları tarafından düzenlendi. Programın bir sonraki dönemi 2022 yılının mayıs ayında başlayacak.

1,5 derece ile uyumlu bilime dayalı net sıfır hedefi yolunda adım atan tüm şirketlerimize katılımlarından dolayı teşekkür ediyoruz.

X