İş Dünyası Plastik Girişimi “COVID-19 Gündeminde Plastik” Webinarı Gerçekleşti

İş Dünyası Plastik Girişimi (İPG) plastik kirliliği ile mücadelede şirketlere rehberlik etmeye devam ediyor. Girişim, COVID-19 salgını gündemi özelinde taahhüt vereceğini açıklayan şirketlerine yönelik bir webinar gerçekleştirdi. Webinar kapsamında İPG’nin çözüm ortağı “Hedefler için İş Dünyası” Platformu’nun kurucusu UNDP “COVID-19 Salgınının Plastik Kirliliğine Etkileri” konulu bir sunum gerçekleştirdi. İPG ise COVID-19 sürecinde taahhüt verme konusunda yapılabilecek çalışmalar ile ilgili bilgi verdi.

“Salgın sürecinde alınan tedbirler, plastik kirliliği ile uzun vadeli mücadelemizi zayıflatmayacak şekilde kurgulanmalı.”

İPG 20 Nisan’da “COVID-19 Gündeminde Plastik” konulu düzenlediği ikinci webinarla imzacı şirketleri bir araya getirdi. Girişim’in çözüm ortağı “Hedefler için İş Dünyası” Platformu’nun kurucusu UNDP işbirliğiyle düzenlenen webinarda, Covid-19 salgını sürecinin plastik kirliliği ile mücadele üzerine etkileri değerlendirildi ve Girişim’in yol planına ilişkin katılımcı şirketlerle görüş alışverişi yapıldı. Webinarda, özellikle kriz dönemlerinde edinilen tecrübelerin çevrenin korunmasına yönelik atılacak adımlara güç katabileceği mesajı verildi.

IPG hakkında:
İş Dünyası Plastik Girişimi (İPG), özel sektör kuruluşlarının plastik meselesine yönelik somut eylemlerini teşvik etmek; mevcut çalışmaları Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları doğrultusunda bir araya getirmek; farkındalığı ve işbirliğini artırmak; savunuculuk yapmak ve iletişimi desteklemek amacıyla Global Compact Türkiye, SKD Türkiye ve TÜSİAD işbirliği ile oluşturuldu. Girişim, plastik ile ilgili taahhütlerini açıklayacak 26 şirketin katılımıyla 20 Kasım 2019 tarihinde çalışmalarına başlamıştı. 4 ay içinde taahhüt beyan edeceğini açıklayan şirket sayısı 45’e ulaştı. Hedefler İçin İş Dünyası Platformu, İPG’nin çözüm ortağı olarak çalışmalara destek veriyor.

X