İŞ DÜNYASI PLASTİK GİRİŞİMİ “PLASTİK TAAHHÜTLERİ REHBERİ”Nİ İMZACILARINA TANITTI

 

(28 Temmuz 2020) Global Compact Türkiye, SKD Türkiye ve TÜSİAD iş birliğinde başlatılan İş Dünyası Plastik Girişimi (İPG) için hazırlanan “Plastik Taahhütleri Rehberi” tamamlandı. Plastik kirliliğini azaltmaya ve bu yönde taahhüt vermeye yönelik ayrıntılı çalışmaları içeren rehber, 28 Temmuz’da gerçekleştirilen webinarda tanıtıldı.

İş Dünyası Plastik Girişimi (İPG) 28 Temmuz’da düzenlenen bir webinar ile şirketlere SKD Türkiye tarafından 3 aylık yoğun bir süreçte hazırlanan ve dört bölümden oluşan kapsamlı rehberi tanıttı. Rehber, şirketlerin plastik kirliliğini azaltma taahhütlerini en etkin şekilde yerine getirebilmeleri için, küresel ağlarla mevcut iş birlikleri ve yapılan araştırma, değerlendirme ile analizlere dayandırılarak hazırlandı. Ulusal boyutta bu kapsamda hazırlanan ilk çalışma olma niteliği taşıyan Rehber İPG imzacısı olup taahhüt verecek şirketlerin kullanımına sunulacak.
Girişim’de yer alan şirketlerin plastik taahhütleri düzenli olarak gözden geçirilecek ve kaydedilen ilerleme her yıl kamuoyu ile paylaşılacak. Şu ana kadar elliye yakın şirket Girişim’e dahil olarak plastik kirliliğini azaltmaya yönelik taahhütlerini açıklayacağını beyan etti.

 

X