Kadının Güçlenmesi Bursa Platformu STK’ları Dinledi

(25 Haziran 2019, Bursa) Global Compact Türkiye Kadının Güçlenmesi Çalışma Grubu’na bağlı Kadının Güçlenmesi Bursa Platformu üye firmaları Sivil Toplum Kuruluşları ile bir araya gelerek işbirlikleri fırsatlarını görüştü.

KalDer evinde düzenlenen etkinlikte; Global Compact Türkiye Kadının Güçlenmesi Çalışma Grubu Eş Başkanı Dilek Cesur, Platform ortaklarından BUİKAD Başkanı Oya Eroğlu, BUSİAD Başkan Yardımcısı Buğra Küçükkayalar ve KalDer Bursa Şubesi Genel Sekreteri Aykan Kurkur açılış konuşmalarını yaptı. Konuşmacılar, toplumsal ve profesyonel hayatta kadının güçlenmesi için daha çok çalışılması gerektiğine ve bu amacın gerçekleşmesi için işbirliklerinin önemine vurgu yaptı.

İki aşamalı olarak gerçekleştirilen toplantının ilk bölümünde üyeler, kadınlar ve genç kızlar adına çalışmalar yapan AÇEV, Çağdaş Eğitim Kooperatifi, Değişim Liderleri Derneği, Mor Salkım Kadın Dayanışma Derneği, Uludağ Soroptimist Kulübü ve Yanındayız Derneği’nin sunumlarını dinledi. Her bir sivil toplum kuruluşu kendilerine verilen zamanda derneklerinin kuruluş amacı ve projeleri hakkında bilgi verdi. Toplantının ikinci bölümünde ise her bir STK ayrı bir masada platform üyeleriyle bir araya gelerek ileriye dönük işbirlikleri fırsatlarını görüşme imkânı buldu.

Fotoğraf Albümü

X