Kadının Güçlenmesi Bursa Platformu Yılın Son Toplantısını Gerçekleştirdi

 

(26 Aralık 2019, Bursa) Global Compact Türkiye Kadının Güçlenmesi Bursa Platformu Aralık ayı toplantısını Beyçelik Gestamp’da düzenledi.

Toplantıda platform üyelerine firmayı ve faaliyet alanlarını tanıtan Beyçelik Gestamp İnsan Kaynakları ve Kurumsal İletişim Direktörü Elif Seyhan Aksoy, Beyçelik’in toplumsal cinsiyet eşitliği konusundaki çalışmaları hakkında da bilgi verdi.

Toplumsal cinsiyet eşitliği kavramının beş lokasyon ve yedi fabrikada faaliyetlerini sürdüren şirketin ilgili tüm alanlarında eş zamanlı olarak kendine yer bulduğunun altını çizen Aksoy, her kademeden çalışanın üyesi olduğu Eşitlik Komitesi’nin çalışmaları ve 2020 yılı hedefleriyle ilgili de katılımcıları bilgilendirdi.

Global Compact Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi ve Yeşim Tekstil Kurumsal İletişim Direktörü Dilek Cesur, platform üyelerine kapılarını açan Beyçelik’e teşekkür ederek, kadının güçlenmesi alanında yaptıkları güzel çalışmalar için kendilerini kutladı. 2019 yılının son toplantısında platformlarının bir yıldır yaptığı çalışmaları da değerlendirme fırsatı bulduklarını ifade eden Cesur, “Platformumuz bu yılı çok verimli geçirdi. Hep birlikte işbirliği ve güç birliği ile ses getiren birçok çalışmaya imza attık” dedi. Dilek Cesur, Platformun kadının güçlenmesi alanında yaptığı çalışmaların, UN Global Compact’in 5-7 Temmuz 2019 tarihlerinde düzenlenen Yıllık Yerel Ağlar Toplantısında iyi uygulama örneği olarak 70’ten fazla yerel ağ ile paylaşıldığını belirtti.

Her ay WEPs imzacısı ve platforma üye olan bir firmayı ziyaret eden üyeler, firmanın kadın istihdamı konusundaki çalışmalarını dinleyerek firmalar arası öğrenme süreçlerini desteklemeyi amaçlıyor. Bu çerçevede platform üyeleri daha önceki aylarda da Yeşim Tekstil, TOFAŞ, Borçelik, Chassis Brakes ve Coca-Cola İçecek firmalarının toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda yaptıkları çalışmaları dinlemişti.
 

X