Kadının Güçlenmesi Bursa Platformu’ndan TOFAŞ’a ziyaret

(25 Nisan 2019, Bursa) Global Compact Türkiye Kadının Güçlenmesi Çalışma Grubu’na bağlı Kadının Güçlenmesi Bursa Platformu nisan ayı toplantısını TOFAŞ’ta gerçekleştirdi.

Kadının Güçlenmesi Bursa Platformu, nisan ayı toplantısını WEPs imzacısı ve platform üyesi TOFAŞ’ta yaptı. Platform üyeleri, Yetenek Kazandırma ve İşveren İletişimi Yöneticisi Ezgi Bozkurt tarafından yapılan sunumu dinledi.

TOFAŞ Akademi Doğu Kampüsü’nde gerçekleştirilen ziyarette Ezgi Bozkurt “TOFAŞ’lı Kadın” konulu bir sunum gerçekleştirdi. Koç Topluluğunda yürütülen HeforShe ve “Ülkem İçin” projelerine değinen Bozkurt, TOFAŞ’ta yürütülen Kadın İstihdamını Arttırma Projesinin aşama ve sonuçlarını da katılımcılarla paylaştı.

Bozkurt, “Ülkem İçin” Toplumsal Cinsiyet Eşitliğini Destekliyorum çalışması kapsamında TOFAŞ’ın tüm çalışanlarının yanı sıra bayi ve paydaşlarına da bu eğitimleri verdiğini, amaçlarının toplumsal cinsiyet eşitsizliğinin nedenlerine ve sonuçlarına dair toplumun tüm kesimlerinde farkındalık yaratmak ve bütüncül bir yaklaşımla iş kültüründe ve sosyal hayatta daha eşitlikçi modeller geliştirerek örnek olmak olduğunu ifade etti. 2015 yılında sahada kadın istihdamını arttırmak için başlattıkları çalışmadan bahseden Bozkurt, sürecin başından bugüne yaşanan deneyim ve geri bildirimler hakkında da bilgi verdi.

Global Compact Türkiye Kadının Güçlenmesi Çalışma Grubu Eş Başkanı ve Yeşim Tekstil Kurumsal İletişim Direktörü Dilek Cesur da “Kapılarını platform üyelerimize açan TOFAŞ’a teşekkür ediyorum. Kadının güçlenmesi alanında yaptıkları güzel çalışmalar için de kendilerini kutluyorum.” şeklinde konuştu.

Her ay WEPs imzacısı platform üyesi bir şirketi ziyaret eden üyeler, firmanın kadın istihdamı konusundaki çalışmalarını dinleyerek şirketler arası öğrenme süreçlerini desteklemeyi amaçlıyor.

X