Mustafa Seçkin ve Nur Ger “İş’te Kadın İş’te Eşitlik” panelinde konuştu

(13 Nisan 2017, İstanbul) Global Compact Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Seçkin ve Suteks Yönetim Kurulu Başkanı ve WEPs İş Dünyası Sözcüsü Nur Ger 13 Nisan 2017 Perşembe günü gerçekleşen “Uluslararası Yerel Zincirler Buluşuyor” etkinliğinde “İş’te Kadın İş’te Eşitlik” panelinde birer konuşma yaptı.

Mustafa Seçkin konuşmasında kadının güçlenmesinin sadece bir toplumsal sorumluluk anlayışı olmadığını, doğrudan ekonomik ve sosyal kalkınmayı etkileyecek bir konu olduğunu vurguladı. Seçkin şu şekilde konuştu: “Ülkemizin kazancı, şirketlerin rekabet gücünün ve verimliliğin artışı için kadınların her alanda daha etkin yer almasının önünü açmalıyız.”

Nur Ger ise konuşmasında, toplumsal cinsiyet eşitliğine bir sosyal sorumluluk konusu olarak bakmaktan vazgeçmemiz gerektiğini vurgulayarak; çözümün anahtarının, eşitlikçi zihniyetin kadın-erkek birlikte yaygınlaştırılmasında ve içselleştirilmesinde olduğunu söyledi. Ger şöyle konuştu: “Çeşitliliğin önemine inanan iş yerlerinde, daha yaratıcı, yenilikçi ve katma değeri yüksek işler ortaya çıkıyor. Bu şirket büyümesine doğrudan katkı sağlıyor. Ayrıca iş yerine sosyal barış geliyor. İnsan kaynağını kadın-erkek herkese eşit şekilde açan şirketler daha geniş bir yetenek havuzundan yararlanmış oluyor. Bu da doğal olarak daha verimli ve başarılı iş yerlerini beraberinde getiriyor.”

X