Özel Sektör Kuruluşları için Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadının Güçlenmesi Prensipleri (WEPs) Eğitimi

(22-23 Mayıs & 12-13 Haziran 2019, Bursa) Global Compact Türkiye, Özel sektör kuruluşlarında toplumsal cinsiyet eşitliğine ilişkin farkındalığı artırmak ve Kadının Güçlenmesi Prensiplerinin (WEPs) uygulanmasını desteklemek amacıyla, 22-23 Mayıs ve 12-13 Haziran 2019 tarihlerinde, Rollmech Automotive ev sahipliğinde, Bursa’da bir eğitim düzenledi.

Programın açılışında konuşan Global Compact Türkiye Kadının Güçlenmesi Çalışma Grubu Eş Başkanı Dilek Cesur, Türkiye’nin WEPs imzacılığında dünyada birinci sırada olduğunun altını çizerek, şimdi bu yaygınlaşmanın; uygulamayla derinleşmesi gerektiğini ve bu eğitimin, bu amaç için büyük önem arz ettiğini belirtti.

Bursa’da faaliyet gösteren önemli şirketlerin konuyla ilgili çalışan birimlerden gelen temsilciler, dört gün süren eğitim boyunca WEPs hakkında ve bu prensipleri kurumlarında uygulama yöntemlerine dair eğitim aldılar. Eğitim; sunum, tartışma, küçük grup çalışmaları, kısa filmler ve çeşitli egzersizler ile interaktif biçimde gerçekleşti. Program kapsamında katılımcılar; WEPs ilkelerinin uygulanması, proje fikirleri ve raporlanması temalarında grup çalışması yaptılar. Eğitim sayesinde katılımcılar; iletişim ağlarını kuvvetlendirme, iyi örneklerden ilham alma ve uygulamada yaşanan sorunlar hakkında deneyim paylaşma fırsatı buldular.

Fotoğraf Albümü

X