Özel Sektörde Bilim Temelli Hedeflerin Yaygınlaştırılması Webinar Serisi Başladı

WWF Türkiye, Global Compact Türkiye ve TÜSİAD işbirliği, CDP Türkiye desteği ile bilim temelli hedeflerin sera gazı emisyonlarının azaltılmasında bir referans noktası olarak anlaşılması, benimsenmesi ve yaygınlaşması amacıyla “Özel Sektörde Bilim Temelli Hedeflerin Yaygınlaştırılması” webinar serisi başlatıldı.

Her sektörden ve büyüklükten şirketin katılımına açık ve ücretsiz olarak gerçekleştirilen webinar serisinde; bilim temelli hedef belirleme süreci, kriterleri, yöntemleri ve Net Sıfırı Standardına ilişkin bilgi verilecek ve ulusal ve uluslararası şirket deneyimleri paylaşılacak. Serinin “Bilim Temelli Hedeflere Giriş” isimli ilk oturumu 21 Eylül tarihinde gerçekleşti.

Açılış konuşmaları Global Compact Türkiye Genel Sekreteri Melda Çele, TÜSİAD Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Nurşen Numanoğlu ve WWF-Türkiye Genel Müdürü Aslı Pasinli’nin gerçekleştirdiği webinarın ilk bölümünde WWF-Türkiye İklim ve Enerji Uzmanı Sırça Sare Göğüş Bilim Temelli Hedefleri inisiyatifi, inisiyatifin etkisi ve Türkiye’deki konumlandırılmasına ilişkin, WWF-Güney Afrika SBTi Kurumsal İletişimi Teknik Yöneticisi Zniko Nhlapho ise bilim temelli hedef belirleme süreci, kriterleri ve yöntemleri hakkında bilgi verdi. Bölümün ardından gerçekleşen “SBTi için İyi Uygulama Örnekleri” adlı panelde Arçelik Çevresel Sürdürülebilirlikten Sorumlu Kıdemli Lideri Elif Özkan, Brisa İş Güvenliği ve Çevre Müdürü Hüseyin Çavuşoğlu ve Semtrio Kurucu Ortağı ve Sürdürülebilirlik Lideri Bekir Çetin bilim temelli hedeflerini belirleme sürecindeki deneyimlerini paylaştı.

Herkesin katılımına açık ve ücretsiz webinar serisinin ikincisi ise 26 Ekim tarihinde, üçüncü webinar ise 30 Kasım tarihinde gerçekleşecek.

WWF – Global Compact Türkiye- TÜSİAD SBTi Webinar Serisi, I. Oturumu izlemek için tıklayınız.

X