Şirketler İçin

Dünyanın en büyük kurumsal sürdürülebilirlik girişimi olan UN Global Compact, şirketlerin sürdürülebilirlik yolculuklarına, onların ihtiyaçları doğrultusunda geliştirdiği kaynak ve araçlar ile destek vermektedir.

UN Global Compact’e Başvuru

UN Global Compact üyesi olmak isteyen her şirketin öncelikle, UN Global Compact’in insan hakları, çalışma standartları, çevre ve yolsuzlukla mücadele alanındaki 10 İlke’sine taahhüt edeceğine, 10 İlke’ye ilişkin her sene raporlama yapacağına ve Birleşmiş Milletler’in Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri başta olmak üzere BM hedeflerini destekleyeceğine ilişkin BM Genel Sekreteri Antonio Guterres’e ithafen bir CEO taahhüt mektubu imzalaması gerekmektedir.

 

Taahhüt mektubunu imzalayan şirketler, UN Global Compact’in websitesindeki online başvuru formunu doldurup CEO taahhüt mektuplarını sisteme yükleyerek başvuru süreçlerini başlatmaktadırlar. UN Global Compact Genel Merkezinde yapılan başvuru değerlendirmesi sonucunda şirketlere üyelik durumlarına ilişkin UN Global Compact Genel Merkezi’nden bir bilgilendirme maili iletilmektedir.

 

CEO Taahhüt Mektubunun İngilizce örneği için lütfen tıklayınız.

 

CEO Taahhüt Mektubunun Türkçe örneği için lütfen tıklayınız.

 

Online başvuru formu için lütfen tıklayınız.

 

Şirketler için başvuru rehberine ulaşmak için lütfen tıklayınız.

UN Global Compact’in broşürüne buradan ulaşabilirsiniz.

X