“SKA’lar için CFO Görev Gücü” Webinarı Düzenlendi


Global Compact Türkiye Sürdürülebilir Finans Çalışma Grubu tarafından 27 Kasım tarihinde “SKA’lar için CFO Görev Gücü” webinarı düzenlendi.

Yıllık değeri 14 trilyon dolara yaklaşan kurumsal yatırımların yönetiminde söz sahibi olan CFO’lar SKA’ların gerçekleşmesi için nasıl bir stratejik rol üstlenebilirler? Global Compact Türkiye Genel Sekreteri Melda Çele’nin moderatörlüğünü üstlendiği webinarda UN Globbal Compact Südürülebilri Finans Yöneticisi Marie Morice ve Turkcell Finanstan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Osman Yılmaz konuşmacı olarak yer aldı.

Marie Morice 2019 yılında küresel çapta UN Global Compact imzacısı şirketlerin CFO’larını bir araya getirmek ve sürdürülebilir kalkınmaya yönelik yatırımlara ivme kazandırmak amacıyla kurulan UN Global Compact “SKA’lar için CFO Görev Gücü”nün hedefleri ve yol haritasını paylaştı. Morice aynı zamanda 2020 yılının Eylül ayında Görev Gücü’nün çalışmaları kapsamında yayımlanan “Entegre SKA Yatırımları ve Finansmanı için CFO İlkeleri”ne ilişkin de detaylı bilgi verdi.

Webinarın bir diğer konuğu Osman Yılmaz ise Turkcell’in sürdürülebilir finans uygulamalarını yönetme ve stratejilerine dahil etme konusunda iyi uygulamalarını dinleyicilerle paylaşırken, CFO Görev Gücü’ndeki çalışmalarına ve deneyimlerine de konuşmasında yer verdi.


X