Sürdürülebilir Markalar Konferansı İstanbul’da gerçekleşti

(29 Mayıs 2014, İstanbul) Sürdürülebilirlik için inovasyon konusunda günümüzdeki başarı ve liderlik anlayışını kuvvetlendirmek ve iş dünyası liderlerine daha sürdürülebilir markalar yaratmak amacıyla düzenlenen “Sürdürülebilir Markalar Konferansı”, 28-29 Mayıs 2014 tarihlerinde Swissotel The Bosphorus İstanbul’da gerçekleşti. Konferansa yaklaşık 80 konuşmacı katıldı ve 40’ı aşan sayıda oturum gerçekleşti.

Konferansın ikinci gününde, Global Compact Türkiye Danışmanlar Kurulu Üyesi Aysun Sayın’ın moderatörlüğünde “Tedarik zinciri yöneticilerin ajandasının neresinde?” konulu bir panel gerçekleşti. Panelde, Sun Tekstil Genel Müdürü Elvan Ünlütürk, Yeşim Tekstil Kurumsal İletişim Müdürü Dilek Cesur, Noor Fındık Tarım Danışmanı Özer Akbaşlı ve M&S Türkiye A Plan Koordinatörü Mehmet Güner konuşmacı olarak yer aldılar. Panelde konuşan Global Compact Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi Yeşim Tekstil’in Kurumsal İletişim Müdürü Dilek Cesur tedarik zinciri sürecinde insan odaklı olunması gerektiğini söyleyerek, şirketlerin şeffaf olmaları gerektiğinin altını çizdi. Tedarik zincirinde sosyal uygunluk standartlarını yakalamanın önemli maliyetler çıkardığını söyleyen Cesur, süreçte çok şey öğrendiklerini belirtti. Aysun Sayın ise, markaların değişim içerisinde olduğunu ve bunu duyan çok az kişi olduğunu belirterek, zamanla sayının artacağının altını çizdi.

Dünyaca ünlü markaların üst düzey yöneticilerinin konuk olduğu ve iki gün boyunca devam eden konferans boyunca enerji verimliliği, kurumsal sosyal sorumlulukta başarı, inovasyon ve iletişim stratejilerinin markalar için önemi gibi birçok konu uzmanlarca ele alındı.

X