Türkiye’den İyi Örnekler UN Global Compact’in İş Dünyası ve İnsan Hakları Raporunda Yer Aldı

 

UN Global Compact, dünyadan iyi örneklerin yer aldığı “Navigating the Future of Business and Human Rights” başlıklı İş Dünyası ve İnsan Hakları raporunu yayımladı.

Teknolojik devrim ve mesleklerin geleceği, iklim değişikliği ve adil geçiş, şirketlerde ihbar ve şikayet hatları, mülteci hakları ve etik işe alım uygulamaları, toplumsal cinsiyet eşitliği, sosyal uygunluk ve çalışan yoksulluğuyla mücadele konularını içeren rapor; Yerel Ağlar’dan örnekleri, UN Global Compact üyesi şirketlerin iyi uygulamalarını bir araya getirdi.

Yıldız Holding “Startup Günleri” projesiyle raporun “Teknolojik Devrim ve Mesleklerin Geleceği” bölümünde yer alırken; Vodafone Türkiye, “Girişimcilikte Önce Kadın” projesiyle “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği” bölümünde iyi örnek olarak sunuldu.

Global Compact Türkiye de geçtiğimiz yıl hayata geçirdiği “CEO Yuvarlak Masa Toplantıları” serisi kapsamında düzenlenen “Mültecilerin Entegrasyonu ve İş Dünyasının Rolü” başlıklı toplantıyla raporun “Mülteci Hakları” bölümünde iyi örnek olarak paylaşıldı.

Raporu okumak için tıklayınız.

 

X