UN Global Compact 20. Yıl Kutlaması ve Liderler Zirvesi 15-16 Haziran’da Online Olarak Gerçekleşecek

 

2000 yılında dönemin Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Kofi Annan öncülüğünde kurulan UN Global Compact, bu yıl 20. yıl dönümünü kutluyor.
 
Sorumlu iş dünyasını On İlke temelinde bir araya getiren UN Global Compact, bugün artık yepyeni bir dünyada, üyelerini sürdürülebilirlik yolculuklarında ve birbirinden farklı krizle mücadelede desteklemeye devam ediyor.

Bu yıl tüm dünyayı etkileyen COVID-19 salgını bizlere zincirin en zayıf halkası kadar güçlü olduğumuzu gösterdi. İçinden geçtiğimiz dönem ve UN Global Compact’in 20. Yılı, hem iş dünyasının sürdürülebilir kalkınma gündemine katkısındaki kararlılığının hem de bu yolda edinilen kazanımların işbirliği ve yenilikçi fikirlerle daha da ileri taşınması için bir fırsat olacak.

İşte bu gündemden hareketle, dünyanın her yerinden iş dünyası, hükümet, sivil toplum ve Birleşmiş Milletler ajanslarından sürdürülebilirlik liderleri “Recover Better, Recover Stronger and Recover Together” başlığıyla 15-16 Haziran’da bir araya gelecek. İlham veren konuşmalarıyla liderler; kimseyi geride bırakmayan, adil ve kapsayıcı ekonomileri nasıl oluşturabileceğimizi tartışacak. Küresel, bölgesel ve ulusal oturumlarda 2030 yılına on yıl kala, “Decade of Delivery” (Sözlerin Tutulduğu On Yıl) perspektifiyle iş dünyasında iyi uygulamalar paylaşılacak, katılımcılar birbirinden öğrenme imkanı bulacak.

Birleşmiş Milletler’in bu ölçekteki ilk ve en büyük online etkinliği, 26 saat aralıksız olarak tüm dünyayı güneşin peşinde dolaşacak. Herkesin katılıma açık olacak UN Global Compact 20. Yıl Kutlaması ve Liderler Zirvesi’nde eş zamanlı oturumlar ve networking imkanları da sunulacak.
 
UN Global Compact üye kurumlarından tüm çalışanların ücretsiz olarak katılabileceği etkinlik hakkında detaylı bilgi ve kayıt için lütfen tıklayınız.

 

X