UN Global Compact Yönetici Direktörü Georg Kell 2015 yılında emekliye ayrılıyor

(10 Ocak 2015) UN Global Compact’in baş mimarları arasında yer alan Gerog Kell, kurumda geçirdiği 15 yılın ardından Eylül 2015’te emekliye ayrılacaktır. 2000 yılında kurulan UN Global Compact, kendisinin önderliğinde 165 ülkeden 12.000’in üzerinde imzacıya ulaşmış ve sorumluluk sahibi iş uygulamalarının geliştirilmesi için oluşturulan, dünyanın en yaygın kabul görmüş çok paydaşlı ağını hayata geçirmiştir. Kendisinin önderliğinde UN Global Compact, kurumsal sürdürülebilirliğin geliştirilmesinde öncü bir rol üstlenerek çevresel, toplumsal ve yönetişimsel boyutlarda şirketler için küresel standartların teşvik edilmesi ve geliştirilmesi için liderlik etmiştir.

Georg Kell, “UN Global Compact, dünyanın her bölgesinde sorumluluk sahibi iş yöntemlerine daha büyük katkılar yapmak için her zamankinden daha güçlü olarak hazır bulunuyor” diye belirtti. Kell, “İş dünyasının kaynak tüketen aktörler olmaktan çıkıp pazar yaratan ve dünyanın en büyük sorunlarına çözüm üreten aktörler olmasına yönelik dönüşümü için yoğun çalışmalar yaptık. Eminim ki yerimi alacak olan halefim de UN Global Compact’in değerli ekibiyle birlikte bütün çalışma alanlarımızda gelişmeyi hızlandırmaya devam edecektir”, diye sözlerine ekledi.

UN Global Compact Yönetim Kurulu, Sn. Kell’den görevi devralacak olası adayların belirlenmesi yönünde çalışmalarını sürdürmektedir ve Haziran 2015 itibariyle yeni bir Yönetici Direktör ataması yapmayı hedeflemektedir. Sn. Kell, kendisinden görevi devralacak halefiyle yakın çalışarak ayrılmasından önce görev değişimi sürecinde liderlik görevlerini destekleyecektir.

Daha fazla bilgi için Sn. Kell’in Özel Asistanı Dr. Donna Chung ile chungd@un.org adresinden iletişime geçebilirsiniz.

X