Young SDG Innovators 2019-2020 Dönemi Son İnovasyon Kampı Gerçekleşti

 

(14-15 Mayıs, 2020) UN Global Compact’in 10 ülkede başlattığı Young SDG Innovators programının 2019-2020 dönemi son İnovasyon Kampı 14-15 Mayıs’ta Impact Hub İstanbul kolaylaştırıcılığında online olarak gerçekleşti.

Kampın ilk gününde katılımcılar, işbirlikleri yoluyla dönüşüm için paydaşları nasıl harekete geçirebileceklerini öğrendi. Bilim Virüsü kurucusu Şule Yücebıyık, Fazla Gıda Kurucularından Olcay Silahlı ve 3 Boyutlu Destek kurucularından İlker Vardarlı sosyal sorunlara inovatif çözümler için paydaşları nasıl harekete geçirdiklerini paylaştı.

Hikaye anlatıcılığı (storytelling) ve iş fikirlerinin iletişimi hakkında bilgi edinen ekipler, liderleri ve Kurumsal İletişimciler Derneği’nden konuk uzmanların desteğiyle üst yönetimlerine yapacakları sunumları üzerinde çalıştılar.

Program Lideri Emre Eczacıbaşı’nın moderatörlüğünde Global Compact Türkiye YK üyeleri kriz dönemlerinde şirketlerin nasıl direnç geliştirebileceğini ve önümüzdeki dönemde SKA inovasyonunun rolünü değerlendirdi.

Katılımcılar, SKA çözümlerini ekip liderleri ve mentörlerine sunarak son geri bildirim aldılar. Önümüzdeki dönemde ile sunumlarına son halini veren ekipler, çözüm önerilerini hayata geçirebilmek için şirket üst yönetimlerine sunum yapacaklar.

10 aylık program boyunca edindikleri bilgi ve deneyimi yaratıcılık ve takım çalışmasıyla harmanlayan ekipler, şirketlerine yönelik sürdürülebilirlik çözümlerini 15-16 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek UN Global Compact Liderler Zirvesi’nde sunacaklar!

UN Global Compact Young SDG Innovators 2020-2021 dönemi başvuruları yakında açılıyor! Bizi takipte kalın!

Fotoğraf albümü için tıklayınız.

 

X