YOUNG SDG INNOVATORS (GENÇ SKA YENİLİKÇİLERİ) PROGRAMI 2020-2021 DÖNEMİ BAŞLADI

UN Global Compact’in küresel çapta uyguladığı Young SDG Innovators Programı’nın 4 Kasım’daki Global Başlangıç Toplantısı’na, UN Global Compact CEO’su Sanda Ojiambo, UN Global Compact Operasyon Direktörü Ole Lund Hansen ve programın uygulandığı 16 ülkeden ekipler katıldı. Programın 2019-2020 dönemi çıktılarının ve 2020-2021 dönemi hedeflerinin tanıtıldığı konuşmaların ardından katılımcılar networking aktivitelerinde bir araya geldi.

Programın Türkiye Başlangıç Toplantısı ise programa dahil olan 20 ekibin katılımıyla 9 Kasım’da gerçekleşti.
Program, Global Compact Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Dördüncü’nün ve YSIP Türkiye Program Lideri Emre Eczacıbaşı’nın hoşgeldiniz konuşmalarıyla başladı. Program Yöneticisi Gaye Sarıoğlu katılımcılara süreç ve program beklentileriyle ilgili detaylı bilgi verdi ve katılımcıların sorularını yanıtladı. Program ortağı Impact Hub Istanbul adına Ayşe Sabuncu, program kapsamında Impact Hub Istanbul’un sağlayacağı destekler hakkında katılımcılara bilgi verdi. Ekipler tanışma etkinliğinin ardından gerçekleşen sorun tanımlama egzersizinde şirketlerinin sürdürülebilirlik yaklaşımı ve gelecek dönem stratejileri üzerinde çalıştı. Başlangıç Toplantısı, katılımcıların 14-15 Ocak tarihlerinde gerçekleştirilecek 1.İnovasyon Kampı’na kadar takip etmesi gereken adımların paylaşılmasıyla sona erdi.

Programa katılan ekipler, önümüzdeki 10 ay boyunca çevrimiçi dersler ve inovasyon kamplarına katılacak, mentör ve uzmanların desteği ile ortaya çıkardıkları inovatif çözümleri UN Global Compact’in üst düzey uluslararası etkinlilerinde sunacaklar.

Program hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

X