Young SDG Innovators (Genç SKH Yenilikçileri) Programı’nın 1. İnovasyon Kampı Gerçekleşti


(17-18 Ekim 2019, İstanbul)
UN Global Compact Genç SKH Yenilikçileri Programı’nın 1. İnovasyon Kampı 18 şirketten 48 katılımcıyla Impact Hub İstanbul’da gerçekleşti. Katılımcılar 2 günlük kamp boyunca Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları (SKA) ve Radikal (Breakthrough) İnovasyona ilişkin temel kavramları öğrenme ve şirketlerinde uygulayabilecekleri araçları deneyimleme fırsatı buldular.

Program Lideri Emre Eczacıbaşı’nın hoşgeldiniz konuşması ile başlayan kampın ilk günü ekipler SKA ve radikal inovasyona ilişkin temel kavramlar hakkında bilgi edindiler. Fikir haritası etkinliği ile SKA’ların şirket stratejisine nasıl entegre edilebileceğine yönelik fikirler geliştirdiler.

Programın devamında katılımcılara, şirketlerinde tespit ettikleri SKA sorununu analiz edebilecekleri araçlar tanıtıldı. Breakthrough Pitch sunumu ve akabinde gerçekleştirilen grup çalışması ile ekipler, SKA sorunlarının iletişiminin nasıl yapılması gerektiğini tartıştılar.

Kampın ilk günü akşamında gerçekleştirilen Networking Kokteylinde tüm katılımcılar, Program Lideri Emre Eczacıbaşı, ekip liderleri, mentörler ve Global Compact Türkiye Yönetim Kurulu Üyeleri bir araya geldi.

Kampın ikinci günü kendilerine verilen vaka çalışması ile (Challenge Lab) öğrendikleri bu bilgi ve kavramları (Challenge Lab) şirket stratejisine nasıl entegre edilebileceklerini deneyimleme ve edindikleri araçları uygulama fırsatı buldular. Kampın sonunda ekipler vaka çalışmalarının sunumunu ve deneyimlerini tüm gruplarla paylaştılar.

Programın ilk kampında, şirketlerindeki bir SKA sorununu nasıl tespit edebileceklerini öğrenen ekipler bir sonraki adımda mentörleri ve ekip liderleri ile bir araya gelerek projeleri üzerinde çalışacaklar. Programın 2. İnovasyon Kampı 5-6 Aralık 2019 tarihlerinde Impact Hub İstanbul’da gerçekleşecek.

Program hakkında daha detaylı bilgi için:

UN Global Compact Young SDG Innovators Programme

Young SDG Innovators Programme- Türkiye

 

 

 

Fotoğraf albümü için tıklayınız.

 

X