Young SDG Innovators (Genç SKA Yenilikçileri) Programı’nın 2.İnovasyon Kampı Gerçekleşti


(25-26 Şubat 2021) UN Global Compact Young SDG Innovators Programı’nın “Sorun Tanımlama” başlıklı 2. İnovasyon Kampı, 25-26 Şubat 2021 tarihlerinde çevrimiçi olarak gerçekleşti. İki günlük kamp boyunca ekipler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’na ulaşmak için uygulayabilecekleri radikal iş modellerini öğrendiler ve bu modelleri şirketlerine nasıl entegre edebileceklerini mentörleri ile tartıştılar.Kampın ilk günü Impact Hub İstanbul Kurucu Ortağı Ayşe Sabuncu, ekiplere SKA’lara ulaşmak için kullanabilecekleri, günümüz pazarlarını şekillendiren Radikal (Breakthrough) iş modellerini tanıttı. Ardından 2020 yılında Türkiye’nin SKA Öncüsü seçilen Eczacıbaşı Yapı Gereçleri İnovasyon Direktörü Boğaç Şimşir, konuk konuşmacı olarak yer aldığı oturumda SKA inovasyonu için kullanılan iş modellerinin yeni ürün ve hizmet geliştirirken nasıl kullanıldığını anlattı.

İlk günkü kampın ardından ekipler programın “Sorun Belirleme ve Tanımlama” aşamasında destek sunacak tüm mentörlerin katılımıyla gerçekleşen Çevrimiçi Tanışma Kokteylinde yeni iş birlikleri geliştirme imkanı buldular.

Kampın ikinci gününde Impact Hub İstanbul Operasyon ve Finans Yöneticisi Ekin Gök ekiplere gerçekleştirecekleri SKA inovasyonunun etkisini artırmak için kullanabilecekleri değerlendirme araçlarını tanıttı. Programın 2019-2020 dönemi ekiplerinin yer aldığı panelde, ekiplerin SKA sorunu belirleme sürecindeki deneyimleri paylaşıldı.

Ekipler radikal inovasyonu şirket stratejilerine entegre ederken sektörel risk ve fırsatları değerlendirmelerini sağlayacak egzersiz üzerinde çalıştılar ve kampın son oturumunda mentörleriyle bir araya geldiler.

Programa katılan ekipler, önümüzdeki 10 ay boyunca çevrimiçi dersler ve inovasyon kamplarına katılacak, mentör ve uzmanların desteği ile ortaya çıkardıkları inovatif çözümleri UN Global Compact’in üst düzey uluslararası etkinliklerinde sunacaklar.

Program hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

X