Young SDG Innovators (Genç SKH Yenilikçileri) Programı’nın 2.İnovasyon Kampı Gerçekleşti

 
(5-6 Aralık 2019, İstanbul) UN Global Compact Young SDG Innovators Programı’nın “Sorun Tanımlama” başlıklı 2. İnovasyon Kampı, 5-6 Aralık 2019 tarihlerinde Impact Hub İstanbul’da gerçekleşti. İki günlük kamp boyunca ekipler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları (SKA) temelli iş modellerini öğrendiler ve şirketlerine özel belirleyecekleri SKA sorunlarını hızlı test edebilecekleri araç ve metinleri öğrenerek vaka çalışmalarında uyguladılar.

Kampın ilk günü Impact Hub İstanbul Kurucu Ortağı Ayşe Sabuncu, ekiplere SKA’lara ulaşmak için kullanabilecekleri, günümüz pazarlarını şekillendiren Radikal (Breakthrough) iş modellerini tanıttı.

Programın saha ziyareti kapsamında ekipler, DuPont Türkiye İnovasyon Merkezi’ni ziyaret etti. Katılımcılar; DuPont Türkiye İnovasyon Merkezi Müdürü Mehmet Demiray, DuPont Gıda ve Biobilim Türkiye, İsrail ve Ortadoğu Satış Müdürü Kenan Çelebi, DuPont Su Çözümleri Müşteri Yöneticisi Esra Çelebi ve İnovasyon ve Pazarlama Uzmanı Duygu Ökesli’den, DuPont şirketinin kısa geçmişi, sürdürülebilirlik stratejisi, bu stratejinin inovasyon süreçlerine nasıl entegre edildiği ve sürdürülebilirlik temelli iş modelleri hakkında bilgi aldılar.

Kampın ikinci gününde Impact Hub İstanbul Operasyon ve Finans Yöneticisi Ekin Gök, katılımcıların SKA’lara uygulayabilecekleri tasarım odaklı yaklaşımda kullanılan araçları ve yöntemleri tanıttı.

Ekipler şirketlerinde SKA sorunlarını test edebilecekleri farklı pretotip metotlarını öğrenerek, bunları grup ve vaka çalışmalarında uygulama fırsatı buldular. 2. İnovasyon Kampı, ekiplerin vaka çalışması (Challenge Lab) sunumları ve deneyimlerini tüm gruplarla paylaşmasıyla sona erdi.

Ekipler bir sonraki kampa kadar, kendilerine bu süreçte destek verecek yeni mentörleri ile birlikte tespit ettikleri SKA sorununa inovatif çözüm üretmek için çalışmaya devam edecekler.

Programın 3.İnovasyon Kampı 30-31 Ocak 2020 tarihlerinde Impact Hub İstanbul’da gerçekleşecek.


 

Program hakkında daha detaylı bilgi için:
UN Global Compact Young SDG Innovators Programme
Young SDG Innovators Programme – Türkiye
Fotoğraf Galerisi

 

X