Young SDG Innovators Programı 3. İnovasyon Kampı Gerçekleşti

 
(30-31 Ocak 2020, İstanbul) UN Global Compact Young SDG Innovators Programı’nın (Genç SKA Yenilikçileri) 2019-2020 dönemi 3. İnovasyon Kampı: “Çözüm Geliştirme” 30-31 Ocak 2020 tarihlerinde Impact Hub İstanbul’da gerçekleşti.


İki günlük kamp boyunca ekipler, radikal teknolojiler ve bunların Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları ‘nı (SKA) temel alan iş çözümlerine nasıl uygulanabileceğini ve alternatif prototip yöntemlerini öğrendiler. Tüm öğrendikleri yöntemleri kendi sorunlarına nasıl uygulayacaklarını değerlendiren katılımcılar, diğer ekiplerin sunumlarını dinleyerek geri bildirimde bulundular.

Program Lideri Emre Eczacıbaşı’nın ev sahipliğinde Eczacıbaşı Holding’te gerçekleştirilen Networking Kokteyli’nde ekipler, şirketlerinde tespit ettikleri SKA sorununu ve bu sorunu çözebilmek için ihtiyaç duydukları uzmanlığı tüm katılımcılar ve mentörlerle paylaşarak yeni iş birlikleri geliştirme imkanı buldular.

Ekiplerin çözümlerini test etme ve doğrulama aşamalarını deneyimleyecekleri 4. İnovasyon Kampı 26-27 Mart’ta Impact Hub İstanbul’da gerçekleşecek.
 

Program hakkında detaylı bilgi için:

UN Global Compact Young SDG Innovators Programme
Young SDG Innovators Programme – Türkiye
Fotoğraf galerisi

 

 

X