Young SDG Innovators Programı’nın 1.İnovasyon Kampı Gerçekleşti


(14-15 Ocak 2021) UN Global Compact Young SDG Innovators Programı’nın “Sorun Belirleme” başlıklı 1. İnovasyon Kampı, 14-15 Ocak 2021 tarihlerinde çevrimiçi olarak gerçekleşti. İki günlük kamp boyunca ekipler, SKA’ların yarattığı risk ve fırsatları tanıyarak şirketlerinde bir SKA sorunu belirlerken kullanabilecekleri inovasyon ve tasarım odaklı düşünce metotları hakkında bilgi sahibi oldular.


Kampın ilk günü Impact Hub İstanbul Operasyon ve Finans Yöneticisi Ekin Gök, katılımcılara SKA sorun ve fırsatlarını tespit etmekte kullanılabilecek araçları ve yöntemleri tanıttı. Impact Hub İstanbul Kurucu Ortağı Ayşe Sabuncu ekiplere, SKA’lara ulaşmak için gerekli olan yıkıcı inovasyonu şirketlerinde stratejik, operasyonel, ve kültürel olarak nasıl entegre edeceklerini anlattı.

Kampın ikinci gününde YSIP Türkiye Program Yöneticisi Gaye Sarıoğlu katılımcılara, programın gerçekleştiği 16 ülkeden diğer yenilikçilerle ortak kullanacakları Innovators LAB platformunu tanıttı.

Ekin Gök, etkin inovasyonun bileşenleri ve tasarım odaklı düşünce hakkında bilgi verdi. Katılımcılar, Ayşe Sabuncu moderasyonunda şirketlerine özel SKA sorununu belirlerken kullanabilecekleri araçları deneyimlediler.

Ekipler bir sonraki kampa kadar, kendilerine bu süreçte destek verecek mentörlerle tanışıp şirketlerinde bir SKA sorunu belirlemek için çalışacaklar.


Programın 2. İnovasyon Kampı 25-26 Şubat 2021 tarihlerinde gerçekleşecek. Programa katılan ekipler, önümüzdeki 10 ay boyunca çevrimiçi dersler ve inovasyon kamplarına katılacak, mentör ve uzmanların desteği ile ortaya çıkardıkları inovatif çözümleri UN Global Compact’in üst düzey uluslararası etkinliklerinde sunacaklar.

Program hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

X