Young SDG Innovators Programı’nın 4. İnovasyon Kampı online ortamda gerçekleştirildi

 

UN Global Compact Young SDG Innovators (Genç SKH Yenilikçileri) Programı’nın 4. İnovasyon Kampı online ortamda gerçekleştirilerek sürdürülebilir çözümlere katkı sundu.
26-27 Mart tarihlerinde, Impact Hub İstanbul program ortaklığında gerçekleştirilen kampa 42 program katılımcısı, 7 mentör ve 5 uzman konuk katıldı.

Daha yaşanabilir bir dünya için şirketlerde yeni ürün ve hizmet geliştirme süreçlerinde aktif rol oynayan genç profesyonelleri harekete geçiren Young SDG Innovators Programı 10 ülkede eş zamanlı gerçekleştiriliyor. Türkiye’de 18 şirketten 48 katılımcının yer aldığı programda ekipler, 10 ay boyunca kendi şirketlerine özgü bir SKA sorununa inovatif ve potansiyel pazar değeri olan bir çözüm bulmaya çalışıyorlar. Tüm süreç boyunca ekipler inovasyon kampları ve birebir mentörlükle destekleniyor.

Online olarak gerçekleştirilen “Çözüm Doğrulama ve Test Etme“ kampında ekipler, SKA çözümlerinin sürdürülebilirlik etkisini ölçecek araçları öğrendiler. Ekipler, online platformda kendilerine özel açılan toplantı odalarında mentörleriyle bir araya gelerek proje sunumlarını hazırladılar. Kampın ikinci gününde çözüm önerilerini diğer ekipler ve uzmanlara sunarak geri bildirim aldılar.

 

Program Lideri Emre Eczacıbaşı, kampın ikinci gününe katılarak ekiplerle sohbet etti. Katılımcılar içinden geçtiğimiz dönemin iş yapış şekillerine potansiyel etkilerini tartışarak bu süreçte inovasyondan nasıl faydalanabileceğimiz hakkında görüş alışverişinde bulundular.

Şimdi ekipler, şirketlerine özel geliştirdikleri SKA çözümleri üst yönetimlerine sunmak için mentörleri ve ekip liderleriyle çalışmaya devam edecekler.

 

Program hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

 

X